Photoblog.pl

Załóż konto

Kalamaki

Dodane 27 PAźDZIERNIKA 2020 , exif
Wyświetleń: 210

Witam tym razem z dobrowolnej kwarantanny. Dobrowolnej, bo na instrukcje sanepidu się nie doczekałam, a w pracy miałam bezpośredni kontakt z osobą, u której krótko później zdiagnozowano covid, także ten. Póki co sobie siedzę i mi to odpowiada. Mąż nieprzerwanie na pracy zdalnej, uczelnia także zdalna, a żadne z nas nie wykazuje jakichkolwiek objawów choroby, więc jest dobrze.

 

To znaczy patrząc na sytuację dookoła, to nie jest dobrze, od wielu lat nie było i od samego początku mi się to nie podobało. Jako osoba młoda, pracująca i bezdzietna już od dawna czuję się w tym kraju na każdym kroku pomijana, a nawet udupiana. Starałam się nie zwracać na to uwagi i żyć po swojemu mimo wszystko, ale staje się to coraz trudniejsze. Tracę też powoli nadzieję, że będzie lepiej, bo większość naszego społeczeństwa jest zbyt krótkowzroczna i nie dostrzega długofalowych konsekwencji swoich decyzji, które odbijają się niestety na nas wszystkich. Dlatego też teraz mamy to co mamy. Myśli dotyczące wyniesienia się za granicę, dawniej tak abstrakcyjne, coraz częściej do nas wracają i stają się coraz bardziej rzeczywiste.

 

No nic, z negatywnych rzeczy na tym poprzestanę. Powyższe zdjęcie zostało zrobione w Kalamaki, tuż przy zawalonym bunkrze. Niewielu ludzi się tam zapuszcza, zatem my musieliśmy tam iść. Podczas przypływu ciężko dostać się w to miejsce, choć nie jest to niemożliwe, ale bywa bolesne, o czym się przekonałam. Wówczas fale rzucają człowiekiem w kierunku skał, a skały wyglądają jakby składały się z ostrych drobinek szkła. W efekcie człowiek jest poharatany i posiniaczony na całej swojej powierzchni. Warto się tam wybrać w dzień, kiedy morze jest spokojniejsze, co też uczyniliśmy nazajutrz po pierwszej i nie do końca udanej próbie zdobycia bunkra. Potem miała miejsce jeszcze trzecia próba, ale od górnej jego strony. Zakończyła się ona sukcesem, ładnymi widoczkami i kolekcją zdjęć, które może kiedyś tutaj trafią.

slodkadziewczynkaa Łał <3
02/11/2020 21:15:45
mondecolore <3
02/11/2020 21:35:09

atlam Auswandern nach Deutschland!
01/11/2020 15:18:26
mondecolore Może jednak lepiej gdzieś dalej i bardziej odludnie :P
02/11/2020 16:57:32

annna97 też nie wierzę w to co widzę i to co sie dzieje :o
a zdjecie bajeczne jak zawsze <3
02/11/2020 15:17:35
mondecolore Mam nadzieję, że w końcu coś się zmieni na lepsze w tym kraju, bo inaczej naprawdę trzeba będzie zwijać manatki. Męczy mnie już ten system przychylny tylko wybranym.
No i dziękuję, zdjęcie spod rąsi Męża :D
02/11/2020 16:57:12