photoblog.pl
Załóż konto
Dodano: 17 WRZEŚNIA 2016

 

Miałam moment w życiu, w którym myślałam, że spotykają mnie same porażki, że nic innego się nie wydarzy. Prawda jest taka, że to porażki, potknięcia i ciężkie chwile nauczyły mnie więcej, niż nie jeden wielki sukces.

OK, nie odkryłam Ameryki pisząc takie słowa, ale całkiem niedawno zdałam sobie sprawę, że te najbardziej wyjątkowe rzeczy w naszym życiu, te najbardziej wartościowe, nie mówie, że zawsze, ale wielokrotnie są ukryte pod płaszczem ciężkich dla nas chwil. 

Pewne rzeczy są dla nas aż tak oczywiste, że aż po pewnym czasie przestajemy je zauważać i doceniać. One po prostu są. Nie jestem zwolenniczką cofania się do tego, co już minęło, ale kiedy tak zerknęłam na moment  w przeszłość uświadomiłam sobie, że paradoksalnie dzięki tym chwilą słabości jestem teraz taką osobą.

Gdyby nie moja operacja, nie byłabym zdrową osobą i nie mogłabym cieszyć się życiem w takim stopniu jakim mogę cieszyć się teraz. :) Gdyby nie to, że spotkałam kilku niezbyt życzliwych mi ludzi na drodze, nigdy nie ''rozpoznałabym'' na swojej drodze tych dobrych. Gdyby nie mój upadek na studiach, nigdy prze nigdy nie utwierdziłabym się jeszcze bardziej w fakcie, że to jest drog, którą chcę iść, te studia i zawód to spełnienie marzeń. Gdyby nie fakt, że się pogubiłam, pewnie nigdy nie doceniłabym kim jestem na prawdę i nie poznała samej siebie. Tego jaka jestem. 

Takich przykładów można wymieniać godzinami. Ale to nie potrzebne. Czasamiwarto docenić, przypomnieć sobie pewne rzeczy.  Bo nic w życiu nie dzieje się bez powodu i każda sytaucja ma jakiś sens. 

 

 

Pozdrawiam :*

 

 

 

 

 

 

zdjęcie: unsplash.com

Komentarze

annna97 porażki i problemy bardzo uczą, cięzko się nie zgodzic :)
19/09/2016 13:20:51