photoblog.pl
Załóż konto
Dodano: 14 SIERPNIA 2016

Wielokrotnie zdarza się nam porównywać z innymi pod różnymi względami. I nie, nie mówię tu o zazdrości. Czasami porównujesz się dlatego, że masz gorszy dzień i wtedy dzieje się to dość naturalnie, pod wpływem Twoich emocji i uczuć. Gorzej jest kiedy robisz to bez powodu, coraz częściej i częściej, a co gorsza, siebie i swoje życie zaczynasz widzieć jako nudne i nie zbyt ciekawe.

 

Kiedy rozmawiam ze znajomymi i na początku rozmowy pada typowe pytanie ''co u Ciebie?'' coraz częściej słyszę odpowiedź "nic ciekawego". Ok, rozumiem, że w życiu każdego z nas zdarzają się ważniejsze i mniej ważne sytuacje. Czasami nie dzieje się nic, o czym chciałoby się opowiedzieć. Mimo to, dlaczego coraz większa grupa ludzi uważa swoje życie za nieciekawe ?

 

Myślę, że na to pytanie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć. Jednak to co w większości się sprawdza to tzw. docenianie drobnych rzeczy. Czasami pewne czynności są dla nas już tak zwyczajne, że myślimy, że nie zainteresujemy nimi nikogo, że nie warto o nich opowiadać. Mylisz się. Warto mówić o każdej rzeczy i doceniać ją. Mamy różne zaineresowania, wielokrotnie coś nowego uda nam się przeczytać. Warto o tym wspomnieć, a nóż będzie to temat do kolejnej rozmowy. Być może zainteresujesz swoją pasją drugą osobę?

 

Jeżeli czujesz, że w Twoim życiu od jakiegoś czasu jest monotonnie, zacznij się rozwijać. Ludzie boją się zmian. A czasem warto je wprowadzić. Drobna zmiana może odmienić Twoje życie. Czasami drobny krok w przód może być początkiem do czegoś nowego i interesującego. Wystarczy tylko spróbować poświęcić czas na coś, na co być może do tej pory nie miałeś/miałaś czasu, a być może wypełni to Twoje życie.

 

Tak na koniec. Myślę, że każdy z Nas jest intreresujący. Wstarczy siebie tylko docenić i swoje życie również. Wielokrotnie porównujesz się z kimś i zamykasz. Nie potrzebnie. Uwierz w siebie i w to, że codziennie robisz mnóstwo przydatnych i ciekawych rzeczy. Codziennie się rozwijasz i dajesz z siebie wszystko. Nie musisz mieć poczucia, że jesteś gorszy/gorsza. Otwórz się i spojrzyj na swoje życie z innej strony. A może Ty sam/sama dostrzeżesz w nim aspekty, których nigdy wcześniej nie widziałeś/widziałaś. :)

 

 

 

 

 

 

zdjęcie: unsplash.com