photoblog.pl
Załóż konto
Dodano: 21 LIPCA 2017

 

 

 

Wczoraj rozmawiając z pewnym człowiekiem, o tym, że nie ma szczęścia w życiu, zaczęłam rozmyślać. Rozmyślać nad szczęściem. Pomyślałam, że nie powinnam oceniać. Szczęście to pojęcie względne, dla każdego znaczy co innego. Dla mnie to zdrowie, wspaniała rodzina, wiara i miłość. Dla kogoś innego, być może w tym pojęciu kryją się inne wartości. Jednak to co nasuwa mi się jako pierwsze na myśl, to to, że my w większości sami sobie swoje szczęście odbieramy, albo może bardziej ograniczamy ciągle dążąc do innych rzeczy.

 

 

 

I nie, nie myślcie sobie, że ja jestem wyjątkiem. Też tak mam. Codziennie biegnę. Biegnę za dobrymi stopniami na studiach, biegnę za tym by być najlepszą w tym co robię, po cichu dążę do akceptacji ludzi. I kiedy coś mi nie wyjdzie, smucę się, tak po ludzku. Mimo, że doskonale wiem, że są rzeczy ważne i ważniejsze, to czasem też z kompletnie błahych powodów tracę swoje poczucia szczęścia, spełnienia i spokoju.

 

 

 

Ale wszystko zmienia się z momentem kiedy przychodzę do domu i rozmawiam z moimi bliskimi, kiedy patrzę na moich rodziców, którzy wracają z pracy zmęczeni, ale uśmiechnięci, kiedy widzę mojego brata, z którym mogę pożartować. Wszystko zmienia się kiedy czekam u lekarza na kontrolę, albo kiedy -tak jak dzisiaj- odbierałam wyniki badań. To są takie momenty, kiedy otwierają się nam oczy na wiele spraw. Kiedy każdy wcześniejszy smutek odchodzi na bok, bo zdajesz sobie sprawę, co ma prawdziwą wartość. Myślę, że każdy z nas ma takie momenty obudzenia.

 

 

 

I nie przeczę- na pewno doceniasz to co masz- ja też doceniam, z całego serca i codziennie za to dziękuję. Ale w tym naszym pięknym, ale zabieganym świecie, często zapominamy, lub przysłaniają nam inne rzeczy to, co jest prawdziwie ważne. Wiem też, że każdy z Was ma swoje ambicje, cele i marzenia. Ja też je mam. I wiem, że do pewnych rzeczy zawsze będę podchodzić poważnie i na 100 procent. Jednak, to o czym sobie pomyślałam i co chciałam przekazać to to, żebyście nigdy nie odbierali sobie szczęścia. Nie dali się zdominować przez złe emocje. I zawsze pamiętali o tym ile macie szczęścia w swoim życiu. Ciesz się życiem i każdym dniem- codziennie. Nie tylko wtedy kiedy pewni ludzie czy sytuacje przypomną nam o tym, że coś jest ważne i że możemy to stracić.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdjęcie: https://pixabay.com/

Komentarze

watercantcoolmedown Czterolistna :)
22/05/2018 21:05:36
xszminkax Dokladnie ;)
26/05/2018 20:30:16

maciejlyczak16 Na szczęście ! :):)
07/08/2017 19:40:53
gosiija Ludzie często doceniają coś jak to stracą, np zdrowie. Zamiast co dzień cieszyć się, że je mają.
24/07/2017 22:04:22
xszminkax To prawda. Dlatego tak ważne jest żeby doceniać każda chwilę i wszystko co się ma. Czasami to trudne. Ale warto ;)
25/07/2017 12:26:17

annna97 szczęście jest, ale w codziennym zabieganiu i problemach łatwo je przeoczyć :)
23/07/2017 10:25:37
xszminkax Dokladnie ;)
25/07/2017 12:25:35