photoblog.pl
Załóż konto
Dodane 12 STYCZNIA 2019 , exif
1851
Dodano: 12 STYCZNIA 2019

Nowy dzień.

O tym, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia wiemy nie od dziś :). Nie dam Ci w tym wpisie recepty na udane życie, na to, byś był/była szczęśliwa. Mogę powiedzieć Ci tylko jedno: wszystko może się zmienić- już, teraz, dzisiaj. Życie jest nieprzewidywalne i codziennie szykuje dla nas inny scenariusz. Niektórzy w tym upływie czasu dopatrują się negatywów, inni cały czas idą do przodu, jednocześnie cofając w tył, z sentymentem zerkając na wydarzenia, które są za nimi, jeszcze inni idą z ciągłą obawą o przyszłość, a kolejni po prostu chcą żyć dniem dzisiejszym. Tym co teraz. I w żadnej z tych postaw nie ma nic złego. Myślę, że każdy z nas ma chwile, kiedy wspomina, boi się i mimowolnie zastanawia jak będzie wyglądała przyszłość. Zaczął się nowy rok. Pierwszy rok, w którym nie robiłam sobie żadnych konkretnych postanowień, z wyjątkiem jednego. Postanowiłam, że każdy dzień wykorzystam w pełni i że z każdego miesiąca będę miała co wspominać. Dlaczego ? Myślę, że im starsza jestem, tym bardziej zmienia się moje spojrzenie na życie. Im więcej różnych wydarzeń w moim życiu-tych złych i dobrych- tym bardziej zaczynam rozumieć, że życie to chwile, które nie wrócą, a dzień dzisiejszy jutro już będzie przeszłością.

 

Uwielbiam swoje życie. Uwielbiam fakt, że codziennie mogę zacząć coś nowego, że każdy dzień to szansa na bycie lepszym. Na to, by zrobić coś nowego, wartościowego, albo czasami totalnie oderwanego od rzeczywistości, z pozoru bezsensownego, ale po prostu miłego. To szansa, by uczyć się nowych rzeczy, poznawać ludzi. Sparzyć się kilka razy, by znów powstać kolejnego dnia, wyciągnąć wnioski i mądrzejszym iść dalej. To kolejna nadzieja, na to, że może być lepiej, szczególnie wtedy, gdy miniony dzień nie był dla nas przyjemny. Darem jest tworzenie nowych wspomnień. Dostrzeganie ciepła w ludziach. Odkrywanie w sobie cech, których jeszcze nie znasz, ale które warto pokazać. Darem jest miły uśmiech człowieka w moją stronę, spojrzenie pełne nadziei, kolejna łza być może wylana ze smutku, czy wzruszenia, ale która wyraża emocje. Emocje...warto je zapamiętywać, kolekcjonować i szanować. Bo każda wyrażona emocja to odwaga. Odwaga, która jest moim zdaniem stanowi jeden z ważnych fundamentów w naszym życiu. Potrzeba odwagi, żeby być sobą, żyć w zgodzie ze swoimi zasadami i nie krzywdzić przy tym innych.

 

To sztuka żyć każdego dnia w pełni. To nieustanna praca nad sobą, wykorzystywanie każdej minuty i czerpanie radości z tego, co daje nam los. To upadanie i podnoszenie się. To możliwość pogodzenia się z przeszłością po to, by iść dalej. Wiem, że czasami życie nie jest łaskawe i każdego z nas spotykają gorsze chwile. Ale wtedy nie wolno zapominać, że to wszystko się ułoży. I nadejdzie kolejny dzień, w którym wszystko może się zmienić, a Ty możesz go wykorzystać jak tylko chcesz. Już jutro będzie szansa, by zacząć wszystko od nowa, by dostrzec głębie w tej codzienności, która dla wielu z nas jest monotonna, a jednocześnie tak niesamowita. Jutro nowy dzień. Wiesz już jak go wykorzystasz ?

 

 

 

 

 

Zdjęcie: 

Komentarze

Photoblog.PRO padholder chcesz rozśmieszyć Pana Boga weź sobie coś zaplanuj ;)
12/06/2022 12:35:20
annna97 to cudowna umiejętność doceniania tego co mamy, mimo, ze nie zawsze mamy co chcemy albo nie jest tak jak miało być. Trzeba się cieszyć mimo wszystko i dostrzegać pozytywy :)
14/01/2019 9:14:27