Photoblog.pl

Załóż konto

Numery mówią. 

2023/02/04   

 

« następne   poprzednie »

"5 października, pośród szpaleru utworzonego przez niemieckich żołnierzy, zaczęły opuszczać miasto oddziały powstańców ubranych w mundury bądź też tylko z biało-czerwonymi opaskami na rękach. Dziwnie kontrastowały z nadzorującymi wymarsz oddziałami Niemców, doskonale umundurowanych, dobrze odżywionych i pewnych siebie. Naśmiewali się oni z powstańców, filmowali ich i fotografowali. Powstańcy szli wychudzeni, brudni i obszarpani, z trudem utrzymując się na nogach. Na Niemców nie zwracali uwagi, jakby w ogóle ich nie było, jakby sami wyznaczyli sobie trasę przemarszu aleją Niepodległości. Zajęci byli tylko sobą, pilnowaniem, by iść w porządku, by podtrzymywać tych, którzy nie mogli iść o własnych siłach, i nawet jeśli wyglądali oni w porównaniu ze swoimi zwycięzcami bardzo nędznie, to nie po ich stronie wyczuwało się klęskę."

/ Pianista / Władysław Szpilman


Drodzy czytelnicy, jest to ostatni wpis w tym miejscu. Z powodu zamknięcia portalu w niedługim czasie, po 14 latach tutaj zmuszona jestem przenieść się w inne miejsce - padło na Facebook.

Strona na Facebooku nosi nazwę Numery mówią. - koniecznie z kropką na końcu.
Tutaj link: https://www.facebook.com/profile.php?id=100089755516494&mibextid=ZbWKwL

Bardzo dziękuję Wam za lekturę, mam nadzieję że "widzimy się" w nowym miejscu  - będzie mi niezmiernie miło, zapraszam również do polubienia oraz obserwowania strony a także udostępniania postów. <3

Brak komentarzy

Najnowsze wpisy

Wpis numerymowia

 

Wpis numerymowia

 

Wpis numerymowia

 

Wpis numerymowia

 

Wpis numerymowia

 

Wpis numerymowia

 

Wpis numerymowia

 

Wpis numerymowia

 

Wszystkie wpisy