Photoblog.pl

Załóż konto

Wrażenia związane z lekturą

exif
Dodane ze strony mobilnej
Wyświetleń: 179

No cóż... Najtrudniej jest oczywiście zacząć...

 

 

Na pewno niekłamanym atutem tej książki jest ta rzadka cecha zawarta we wszelakich lekturach bez względu na grubość i czcionkę - mianowicie, że się ona po prostu nie nudzi.

Przede wszystkim dlatego jest warta przeczytania i zaznajomienia, ponieważ jest napisana językiem na tyle współczesnym, że jest to śmiałe wyzwanie zarówno dla czytelników kochających słowo jako takie by nim się upajać czytając powyższą pozycję na głos, jak i dla pozostałych, którzy lubią czytać w milczeniu - gdyż jest to gwarantowana frajda i zarazem motor napędowy do pobudzania wyobraźni po przeczytanych rozdziałach, jak i niezwykła podróż w otchłań tajemniczego świata, któremu mamy okazję przyjrzeć się z bliska, nie robiąc sobie przy tym żadnej krzywdy, a wręcz wgłębiając się w temat na tzw. przydechu.

Możemy z tego niezapomnianego lotu czerpać i się niejako wsysać podskórnie w losy bohaterów - a zwłaszcza jednego - czyli Bladego - będącym na pierwszym planie i opiewającym w najliczniejsze skojarzenia, które stanowią z każdym kolejnym rozdziałem osobny klucz do szufladek naszego wyobrażenia o Nim i zwizualizowania go sobie naocznie. Niewątpliwie pomaga w tym procesie mroczna okładka książki, która w sposób elegancki wprowadza czytelnika pod wierzchnią warstwę czegoś, co niewątpliwie zaskakuje potęgą i różnoraką gradacją słowa: MROK

 

Jedynym minusem tej książki jest to, że się ona po prostu kończy - ale za to w momencie, w którym mamy niezwykle szerokie pole do manewru dla wyobraźni, jak ta opowieść mogłaby się potoczyć dalej...

 

Absolutny Phenomen - daję 9/10

annna97 dziękuję za opinię Michał! cieszę się, że przygoda z Bladym się podobała :) i jeszcze raz dziękuję, że sie skusiłes :)
02/01/2022 18:49:20
Photoblog.PRO mnilchas Drobiazg Aniu ;)
02/01/2022 18:56:59
annna97 :D moze i tak, ale dla mnie ważny :)
02/01/2022 19:58:59