Photoblog.pl

Załóż konto
Dodane 7 WRZEśNIA 2019 , exif
Wyświetleń: 149

Więcej światła!!

Nawet, jeśli dzień w pełni. W książce U. Le Guin "Czarnoksiężnik z Archipelagu" pojawia się zdanie: "Zapalić światło znaczy rzucić cień".

Czasami jednak cień jest potrzebny, szczególnie wielu z nas doświadczyło tej prawdy w tym roku, gdy lato dawało nam się we znaki i uciekaliśmy od słońca. Cień nie zawsze jest zły, ale tylko w świetle doświadczamy jego zbawiennej ochrony.

Więc tym razem o dobrej stronie cienia. Tam jest chłodniej, tam się człowiek nie sparzy. W cieniu można odetchnąć, ochronić. Cień nie zawsze jest zły. A więcej światła nie zawsze pożądane.

Photoblog.PRO coffeebean1 Tak, tegoroczne lato i afrykańskie upały, sprawiły, że człowiek uciekał przed słońcem i marzył o chłodnej jesieni. Wszystko jest po 'coś' - bardziej doceniamy cień, deszcz, pochmurną pogodę, czyli to, na co zwykle psioczymy. Pobyć w cieniu, to nie tylko odetchnąć, ale też stanąć z boku i przyjrzeć się z dystansu; lepiej widać..;) Reasumując- doceniajmy cień, dzięki niemu widzimy światło;)
08/09/2019 12:44:12
padholder skąpane światłem :)
08/09/2019 1:58:40
marianfoto Hi hi niczym Goethe na łożu śmierci / to w mroku zawsze ukrywało sie zło / to nocna pora była okazja do napaści , ataku na śpiące miasto / ogólnie zbrodni / ale prawda te lato dało sie we znaki gorączką jakiej dawno nie było / poza tym fotografia / to rysowanie światłem , więc nam też jest potrzebne
07/09/2019 21:12:49