Photoblog.pl

Załóż konto
Dodane 4 CZERWCA 2021 , exif
Wyświetleń: 599

"Wierzę w otwarty umysł, ale nie aż tak otwarty, żeby z niego wylatywał mózg"

A.H. Sulzberger

Co to za dziwny kraj, gdzie szanując prawo człowiek jest poniżany i traktowany jak głupiec. Jadąc słynną A1 na odcinku Częstochowa Piotrków Trybunalski są dwa odcinki pomiaru prędkości (ponad 50 km) z ograniczeniem 70 i 60 km/h. I nieustannie byłem wytrąbiony, czy poganiany światłami przez innych kierowców. I tak się zastanawiam, czy mamy aż tak wielu idiotów, którzy nie pojmują zasady działania odcinkowego pomiaru prędkości, lub bogatych, znudzonych sponsorów budżetu państwa.

Dziwny jest ten kraj, gdzie szacunek dla zasad i prawa nie ma znaczenia, gdzie praworządność to głupota. Nie dziwota, że nie potrafimy jako naród zarządzać swoim państwem i mamy później pretensje do wszystkich, że jest źle i nie umiemy powiązać jednego z drugim.

Co to za dziwny kraj?

~bozena Otwarty umysł . Otwarty,nie znaczy bezkrytyczny,nie myślący,nie przewidujący. Otwarty umysł, nie oznacza bezmyślnego przyjmowania wszystkiego co nowe. Otwarty umysł nie oznacza,odrzucania tego co było,co sprawdzone ,co często niełatwe. Otwarty umysł, to nie tolerancja dla wszystkiego i wszystkich. Moja babcia mówiła" Po to Bozia rozum dała,aby go używać" . To powiedzenie ma głębszy sens. Nie wystarczy przeczytać tytuł artykułu, by posiąść zdanie w jakim temacie. Nie wystarczy bezmyślnie przyjąć na słowo czyjegoś zdania w danym temacie. Warto to zdanie skonfrontować ze swoją posiadaną wiedzą,doświadczeniem. Warto pomyśleć jakie skutki przyniesie moja reakcja,akceptacja ,słowo. Umiejętność oddzielenia ziarna od plew. Historia manipulacji ludzkim umysłem jest tak stara, jak historia człowieka. Jesteśmy skazani na ciagĺe I nieustanne prňby zmanipulowania naszegi unysĺu. Media ,politycy,dzuennikarze,reklama. Kazdy usiluje nas przekonac do swoich priorytetňw,światopoglądu, poglądów politycznych,nowinek technicznych, chemicznych ,kod etycznych. Każdy jest najlepszy,najdoskonalszy,idealny i nieodzowny dka nas,naszego życia,przetrwania,naszej urody,zdrowia,związku,pożycia seksualnego,czy pracy. Otwartość to umiejętność akceptacji różnorodności. Otwartość, to umiejętność myślenia, analizy i praktycznego użycia wyników tych przemyśleń w życiu, w pracy,w stosunkach interpersonalnych.
To nie tak,że tylko Polacy podlegają manipulacji i żyją w iluzji,miast realnie ocen
04/06/2021 14:39:45
marianfoto to kraj zdemoralizowany przez komunizm , gdzie jednym wolno niemal wszystko a drugiego / nie należącego do bandy / za puszkę farby jako bandytę na 3 lata do więzienia by wsadzili / jak kraść to miliony
04/06/2021 13:57:01