Photoblog.pl

Załóż konto
Dodane 24 KWIETNIA 2021 , exif
Wyświetleń: 140

"Nigdy" i "zawsze".

Dwa najczęściej używane uogólnienia i kłamstwa zarazem. A reszta mieści się pomiędzy.

Mija kolejny tydzień gonitwy, ale jakoś sam nie wiem, dlaczego takie tempo co właściwie w tym tygodniu zrobiłem. A przede mną dalej dni wypełnione do końca nie wiadomo czym.

Śledzę doniesienia z góry, kiedy przyjdzie mi wrócić do szkoły. I ...

Z jednej strony bezsens onlajna (jak ja nie cierpię tego słowa w reklamach. Te teksty piszą chyba ludzie, którzy ledwo skończyli gimnazjum w Psich Kiszkach), a z drugiej świadomość siedzenia codziennie od 8 do 16 w szkole z milionem okienek jeszcze bardziej mnie zniechęca. Jak walka postu z karnawałem. Bezsens wrócić na kilka tygodni i bezsens dalej siedzieć przed kompem i gadać do swojego obrazu na ekranie. Ale przynajmniej kubek z Yerba na biurku, na drugim kompie można coś sensownego zrobić a na przerwie, lub okienku w swoim fotelu z książką, lub ordynarnie na wersalce przedrzemać do kolejnej sesji zdjęciowej z sobą samym w roli głównej.

Ponarzekałem i czuję się lepiej jak rasowy Polak.

JA JUŻ CHCEM WAKACJOWAĆ.

~bozena Jest jeszcze" kiedyś". Uniwersalne, bezpieczne i nikomu nie robiące krxywdy ,słowo "kiedyś ". Kiedyś zrobię,poczytam,zadzwonię. Kiedyś się spotkamy ,kiedyś zdzwonimy...kiedyś nic nie mówiące,ale obiecujące. Nigdy więcej nie mówmy, kiedyś. Nie mówmy też zawsze,bo to uogólnianie,sortowanie . Nie mówmy ,"nigdy",bo pozbawia nadziei,energii i motywacji. Słowa, klucze,które nic nie wnoszą do zdania konkretnego a dużo obiecują ,budzić ,ale i jednocześnie pozbawiają nadziei.Budzą frustrację,mogą niszczyć motywację,budzić motywację ale i gasic zapał.
24/04/2021 17:59:36
marianfoto Hi hi "" nigdy "' nie mów "" nigdy "' stare powiedzenie , nasze plany często biorą w łeb i po latach czujemy się jak z ręką w nocniku // co do nauczania to chory wymysł służący zastraszaniu ludzi // interes jest we wciśnięciu idiotom szmat , które nie zatrzymują wirusa / większość z nich to zwykłe szmaty budowlane kiedyś służące do rozbiórki starych domów // lub do prac przy szlifowaniu gładzi albo malowaniu farbami natryskowymi // ale maja zapewnić "" nieśmiertelność "" // sęk w tym , że rodzimy sie by umrzeć , i jeżeli ktoś mi bredzi o zbawieniu a zapomina , że musi stanąć przed Panem jako nieboszczyk , to rozmowa jak z psychicznym . a dziś jeszcze większy interes dla producentów szczepionek , bo takiego dojenia ludzi jeszcze w karierze nie mieli .
24/04/2021 16:32:34
marianfoto a podsumowując zacytuję św Augustyna // śmierć , której ludzie sie tak boją to odłączenie duszy od ciała , natomiast śmierć , której ludzie sie nie boją a powinni się bać , to jest odłączenie od Boga "" // ktoś może mieć odrębne zdanie , ale ta pani z kosą i tak na niego czeka
24/04/2021 16:40:25
jestemtamitu To prawda. Jeden wielki skutek tego onlajna to to, że się rozleniwiłem na maxa i mam początki małej depresji. Choć na razie wychodzę na terczy z tego wszystkiego, ale czasami mam dość. Dobrze, że mam sporo różnych zainteresowań i korzystam jak mogę. Powoli zaczyna mi brakować książek. Ale temu łatwo zaradzić.
24/04/2021 16:45:07