photoblog.pl
Załóż konto
Dodano: 27 WRZEŚNIA 2016

                                                                                      Niewidzialne wielkie kroki.

 

Kiedy stawiamy czemuś trudnemu czoło, często zastanawiamy się, dlaczego akurat nas coś spotyka, dlaczego inni mają dobrze, a ja znów nie. Jak każda dziewczyna porównywałam się wielorotnie z innymi ludźmi pod różnym kątem, ale nigdy nie porównywałam z nikim swojego życia, doświadczeń i wydarzeń. Nigdy nie pytałam dlaczego coś się stało tak, a nie inaczej. Tak na prawdę każdy z nas ma inne wartości, charakter, podejście do wielu rzeczy. Każdy z nas pisze własną historię i przeyżywa ją na swój sposób.

 

Wielorotnie myślę,że nic w moim życiu się nie zmienia, że właśnie stoję w miejscu a powinnam coś zrobić. To nie do końca tak jest. Zauważyłam, że codziennie robię małe, często "ukryte" w szarej codzienności kroki. Bez względu na to co teraz pomyślisz-są one niewidoczne nawet dla mnie, ale gdyby tak dłużej się zastanowić, to robisz je nawet Ty. I to codziennie.

 

Ja jakiś czas temu postawiłam sobie,że dokonam w swoim życiu wielkich zmian,że stanę się nowym, lepszym i silniejszym człowiekiem. I jeśli mam być szczera-przez długi czas wypełniała mnie wielka flustracja i niezadowolenie. Niektórzy stawiają sobie cel i zmieniają wszystko w bardzo krótkim czasie. Podziwiam takich ludzi i nie neguje tego. Wiem jednak, że nie każdy jest zdolny do czegoś takiego. Nie raz po prostu tak się nie da. Ja też ze wściekłością pytałam siebie, czy nie stać mnie na to, bym zmieniła kilka rzeczy? Po czym uświadomiłam sobie, że tak na prawdę codziennie robię coś by je zmienić.

 

To, że kilka razy dziennie uczę się, nawet we wakacje stało się nawykiem. I przestałam na to zwracać uwagę, a tak na prawdę te kilka słówek które powtórzyłam, zbliża mnie z każdym dniem do tego, by być coraz lepszą. Każdy uśmiech do osób, których nie lubiłam sprawił, że poczułam się silniejsza-dlatego, że nie jestem taka jak oni, że potrafię zachować się po prostu dobrze, nawet jeśli oni nie są tacy dla mnie. Każde ćwiczenie które wykonuję, działa dobrze na moje zdrowie. Miejsce, którego szczerze nie lubilam, z biegiem czasu stało się lepsze, jaśniejsze, bo z każdym lepszym stopniem, z każdym dobrze wykonanym zadaniem wzrosła moja pasja i chęć do tego co robię. Nie zrobiłam nic baaaardzo wielkiego, ale to wszystko zmieniło bardzo po cichutku moje życie i mnie na lepsze. Ty też się zmieniasz, codziennie, bo...

 

Każda rzecz, którą robisz daje jakiś efekt. Każda przeczytana książka, każdy uśmiech, każda maleńka rzecz którą zrobisz zmienia Twoją codzienność. Nie widzisz wielokrotnie tych rzeczy, a one zmieniają wszystko. Ktoś pomyśli, że coś co praktycznie nie widoczne jest nie ważne, że znaczenie mają tylko te wielkie i spektakularne kroki, że musisz obrócić swoje życie kompletnie do góry nogami, żeby to miało jakąś wartość. Nie prawda. To ma wielkie znaczenie, bo nawet jeśli tego nie czujesz, to poświęcasz swój czas by się rozwijać i coś zmienić. Ktoś inny w tym czasie marnuje swoje życie, siedzi, marudzi, a Ty działasz. Malymi krokami robisz coś, co z każdym momentem zmienia Ciebie, Twoje życie, czasem innych ludzi, którzy obserwują Cię z boku. Każda rzecz, każdy krok który robisz ma znaczenie i odciska wielki ślad w Twoim życiu. Nawet jeśli teraz tego nie widzisz, za jakiś czas sama/sam zobaczysz efekty.

 

I nie daj sobie wmówić, że to wszystko nie wymaga od Ciebie siły i odwagi. Wymaga, czasem nawet większej niż od osoby, która potrafi z dnia na dzień zmienić wszystko. Każdy krok jest wartościowy, a co za tym idzie i Ty i Twoje życie też. Życzę Wam wszystkim tego, byście potrafili dostrzec to co robicie każdego dnia, byli z tego dumni i dalej stawiali małe-wielkie kroki po lepsze życie i uczynili wartościowym wszystko to, co dla innych jest małe, niewidzialne i nie ważne.

Komentarze

goodsweet Uwielbiam czytać Twoje wpisy. Pozdrawiam serdecznie i powodzenia :)
10/12/2016 21:11:36
morticia98 O tym, co piszesz, to efekt motyla, ktory jest tak bardzo wazny. Ja tez sobie ostatnio uswiadomilam, ze bardzo sie zmienilam od ostatniego roku i stalam sie przede wszystkim odważniejsza. Nie boje sie odezwać w słusznej sprawie i nie boje sie walczyc o swoje. Znam swoja wartosc i tego sie trzymam. Ciagle probuje sie doskonalić poprzez male kroki. To daje i tak duza satysfakcję. :) staram sie usuwać złe myśli :)
27/09/2016 21:46:26