photoblog.pl
Załóż konto
Dodano: 20 LIPCA 2012

 

Kiedy to się stało, że piosenki, które niegdyś budziły we mnie jakieś [wnioskując z notatek na blogu, całkiem silne] emocje dziś są dla mnie całkiem obce, zupełnie jakbym słyszała je po raz pierwszy? 

Po raz kolejny wracam do pradawnych czasów, kiedy słowa wylewaly się moimi palcami wprost na ekran monitora, kiedy chciałam powiedzieć wszystko i miałam tak okropnie dużo do powiedzenia, nawet jeśli były to rzeczy zupełnie bzdurne i od zawsze uważane przeze mnie za kompletny bełkot. Brakuje mi wylewności i chęci przekazania światu swej frustracji, bo w tym wszystkim co teraz czuje, na razie dominuje myśl iż może wolałam być samotna, sfrustrowana i zła na świat, ale we własnych oczach byłam jakaś i nie potrzebowałam kolorowych włosów, żeby być kolorowa - teraz kolory ze mnie spłynęły szybciej, niż wypłukuje sie moja ruda farba do włosów, a gdyby nie ona, zostałabym szarą plamą na tle innych szarych plam. Jakby nie patrzeć też jest w tym jakieś uczucie - uczucie nijakości. Próbować od nowa? Zmienić kolor włosów na taki, który nosiłam większość życia i mimo to starać się wyglądać jak człowiek podczas kolejnych godzin pracy w sztucznie oświetlonym laboratorium? Szukać kolorów gdzieś między warstwami świadomości? Szukać nowych inspiracji? Nowej muzyki? Nowych bodźców? 

Chętnie wróciłabym na dłuższą chwilę do Wrocławia, albo jeszcze lepiej - do Opola, by poczuć, czy to rzeczywiście tego mi brakuje, czy te miejsca i ci ludzie faktycznie byli [są] integralną częścią mnie i im dłużej jestem tak daleko od tego wszystkiego tym bardziej tracę siebie w sobie.. 

Nowa płyta Reginy Spektor jest mi tak bliska, jakby była jej starą płytą, którą kocham od tylu lat i co dziwne, całkiem nowe piosenki przywolały stare wspomnienia, zupełnie jakby były z nimi powiązane niezależnie od dzielącego je czasu. Mam okropny chaos w głowie, nic się pod tym względem nie zmieniło, nie uleczyłam się z bycia sobą mimo, że sobą coraz bardziej być przestaję. Nawet kiedy patrzę na zdjęcia wydaje mi się, że oglądam fotobloga obcej osoby.. gdybym nie poznawała siebie w czytanych wpisach, pewnie sama bym uwierzyła, że ten blog nie nalezy do mnie. Ale moje wpisy poznam zawsze, nawet wtedy, kiedy przestanę poznawać własne spojrzenie.

 

Komentarze

~swiderpotato Jeszcze nie wiem kto Ci zasadzil tego kopa, ale z pewnoscia dzieki niemu nabralas wiatru w zagle - a to idealny moment w zyciu! Wlasciwie idealny na wszystko... jesli wiec masz ochote cokolwiek zaczynac od nowa - po prostu to zrob. To ciagle dazenie do czegos lepszego sprawia, ze zycie staje sie znosne. Ciesze sie, ze 'wrocilas' w tak swietnej formie... (Twoje wpisy -paradoksalnie- zawsze pomagaja mi ogarnac moj chaos wglowie...)
31/07/2012 22:26:14
sheste Paweł! *::*
27/07/2012 15:55:08
~sted włączyłaś moderowanie komentarzy? ...
(po 5 minutach) chyba przydatna funkcja, mój stary blog wygląda jak słup na reklamy. no cóż, mam chociaż nadzieję, że moderujesz ręcznie a nie automatycznie, bo 4 posty w pół godziny podpadają teraz pod spam
26/07/2012 0:58:39
~sted omg, ale miałem deja vu gdy to czytałem. z wyjątkiem tego fragmentu o włosach, nigdy nie farbowałem ;)
jeśli Cię to pocieszy, to też zapomniałem części siebie. jakoś mi przez te lata (sic) umknęła.
26/07/2012 0:45:46
~czszq ojezu. nie byłem tu całe wieki. myślałem że też przestałaś ;P jak znajdę chwilę to poczytam : )
jak to było? *::*
26/07/2012 0:35:45

Informacje o sheste


Inni zdjęcia: Przechył, nie przegięcie. ezekh114Niedawno "demoiselle". ezekh114Coś o sobie zyciepomolesyowaniu27.02.2024 r. refleksjekoziorowskiej27.02.2024 r. refleksjekoziorowskiej27.02.2024 r. refleksjekoziorowskiej:) natalka89rok27.02.2024 r. refleksjekoziorowskiejTalia locomotivWodospad mały natalka89rok