Pudding chia z granatem
To zarazem jeden z najprostszych i najsmaczniejszych przepisów :-)
Składniki na 2 porcje:
4 łyżki nasion chia (szałwii hiszpańskiej)
100 ml mleka kokosowego
300 ml mleka roślinnego
1 łyżka syropu z agawy
1 granat
Do miseczki wsypujemy nasiona chia, dodajemy mleko kokosowe i roślinne oraz syrop z agawy, a następnie energicznie i dokładnie mieszamy składniki, najlepiej trzepaczką do jajek. Zbyt krótkie mieszanie sprawi, że nasionka opadną na dno. Całość odkładamy na około 20 minut do lodówki. Po tym czasie wyciągamy i ponownie mieszamy. Następnie przelewamy pudding do naczyń, w których będziemy chcieli go podać i znów wkładamy do lodówki, tym razem na minimum 3 godziny, a najlepiej na całą noc. Następnego dnia wierzch ozdabiamy granatem i& już! :-)
To oryginalny i najzdrowszy przepis na pudding tego typu. Jednak w razie problemów z nabyciem któregoś ze składników mleko kokosowe można zastąpić w całości mlekiem roślinnym, a syrop z agawy syropem klonowym bądź miodem.
Inni zdjęcia: :) harrypottergallery:) harrypottergalleryHarry z Ginny harrypottergallerySzczęśliwy Remus :) harrypottergalleryRemus Lupin :) harrypottergalleryZamyślony Harry harrypottergallery:) harrypottergalleryRemus i Tonks harrypottergalleryUliczka acegRemus i Tonks harrypottergallery