Photoblog.pl

Załóż konto
Dodane 11 KWIETNIA 2021 , exif
Wyświetleń: 132

"Wciąż jest dla mnie źródłem nieustającego zdziwienia, że kilka znaków nagryzmolonych na tablicy, lub kartce papieru może zmienić bieg ludzkich spraw".

S.M. Ulam

Słowa te napisał jeden z najwybitniejszych polskich matematyków z tzw. szkoły lwowskiej. Polak, który brał udział w programie Manhattan, gdzie powstała pierwsza bomba atomowa a później wodorowa, w której on dał swój początek.

Coraz bardziej poznajemy świat, jego tajniki. Prawie, że dotykamy momentu stworzenia i dziwimy się, że świat jest tak uporządkowany a jego prawa są niejako nakierowane na powstanie nas, ludzi. Z naszym geniuszem i podłością. Ale nadal szukamy odpowiedzi na pytanie: Dlaczego raczej istnieje coś niż nic?

Cóż! Mewa była by chyba zdziwiona stopniem komplikacji wszystkich praw, które rządzą jej życiem. Dla niej najważniejsze to zdobyć żarcie, być bezpieczną i móc się rozmnożyć. Reszta jest mało istotna. Dlatego one jest Mewą i jej to wystarcza.

Nam nie. Ale choć jesteśmy coraz bardziej mądrzy, czy jesteśmy przez to bardziej dobrzy?

marianfoto z tą mądrością bym dyskutował / jako ludzie poznajemy wiele , ale czy potrafimy dla naszego dobra z wiedzy korzystać ? niby wiemy , że dziecko jest od poczęcia , ale watahy ogłupiałych nienawiścią , skandują na ulicach / wybierając sobie za symbol nomen omen faszystowski / czy to jest ta mądrość ? temat nie jeden by jeszcze rozszerzył , to że jak dawniej jesteśmy głupi jako społeczeństwo , podani zastraszaniu , bo interes paru gnojków nie liczy się z ofiarami , byle napchać własną kabzę
12/04/2021 21:33:51
barma Myślę, że TA MEWA jest mądrzejsza od człowieka i niestety wcale nie stajemy się mądrzejsi (to wiedza nabyta, często bezmyślnie wykuta) głupota człowieka polega na tym, że zapomniał, że jest elementem natury a nie jej PANEM :(
11/04/2021 21:37:11
jestemtamitu No niestety. A choć jesteśmy panami świata, bo Bóg nam go dał w zarząd, to raczej zamiast zarządzać mądrze my tylko grabimy.
12/04/2021 10:33:25

marianfoto jako ptak to zdjęcie mewy śmieszki / a dalej już dziś nie za bardzo zmęczony jestem
11/04/2021 21:56:05
~steresa Jesteśmy tak mądrzy, że chcemy poprzestawiać wszystko, co się da i gdzie się da !!! czasem tylko po to: BO JA TAK CHCĘ... i robimy bałagan w samozachwycie (a efekt żałosny). Mało umiemy się cieszyć, podziwiać i uwielbiać Stwórcę tego porządku na ziemi i całym świecie. Chcemy być bogami... a stajemy się niewolnikami, Chcemy być właścicielami... a stajemy się najemnikami. A wystarczy oddać i zaprosić do swego serca Boga, który jest Miłością, Pokojem... wtedy znaki, ślady, które zostawimy po sobie będą wskazywały tylko Boga, tylko Dobro ... Na szczęście Bóg jest Miłością Miłosierną a ja mogę z tego skorzystać... jak będę mądra...
11/04/2021 17:32:04
padholder chyba nie
11/04/2021 13:37:22