Photoblog.pl

Załóż konto

Silence is ending here. 

2012/08/19   

Testament - Dark Roots Of Earth

« następne   poprzednie »
Testament - Dark Roots Of Earth

Weterani amerykańskiej sceny nadal w formie. Wywodząca się z San Francisco grupa grająca od 1983r, wciąż pokazuje jak tworzyć dobry solidny thrash metal.

 

Po przeszło siedmu latach oczekiwania, czyli od momentu wydania w roku 2005 płyty "The Formation of Damnation", zespół Testament powraca w wielkim stylu z "Dark Roots Of Earth".

Potężny i charczący charakterystyczny wokal Chucka Billye'go oraz partie solowo rytmiczne w dużych ilościach, stworzone przez duet; Alex Skolnick - Erick Peterson, to niewątpliwie znaki rozpoznawcze tego krążka. Ponadto, za zestawem perkusyjnym zasiadł sam Gene Hoglan "Atomic Clock" , ( znany m. in z takich kapel jak Dark Angel, Death, Fear Factory)

 

Kolejny rozdział thrashowego Testamentu(:D), zawiera w sobie dużo ciekawych ale zarazem nie iryuących melodii(jak na nich w zasadzie przystało). Świetne przejścia, często po kilka bridge'ów/przedrefrenów w jednym utworze,  nagłe zmiany tempa, i oczywiście stylowe wgniatające w fotel riffy. Solówki też można powiedzieć że bardzo ładne, zaczynając od prostych kończąc na już trudniejszych z dużą ilością "bajerów". Z ciekawostek dodam, że nauczycielem Alexa przed laty był legendarny Joe Satriani, także jego szkoła być może robi tu swoje. Wokal, co tu dużo mówić, jakby zgrany z tymi dźwiękami w tle, nadaje mocy i charyzmy dla tego wydawnictwa.

Generalnie jest tu dużo szybkich zapamiętywalnych numerów(m in "Rise Up", True ",American Hate" "Native Blood"), lecz nie zabrakło rówież utworów w średnim tempie ("Throne Of Thrones", "Animal Magnetism") Chłopaki skusili się także na cover Maidenów "Powerslave". Podróż trwa ok 80 min i tzynastu utworów.

 

wrażenia końcowe

-Nie znalazłem tu raczej słabych punktów, nagranie nie jest przewidywalne i nie jest przesłodzone miłymi melodyjkami jak np w przypadku nowego Kreatora(o którym trochę później)

-agresja, przekaz, moc i świetna muzyka w jednym

- jeśli momentami czułem się jak podczas słuchania ich "The New Order" z 1990 tzn że jest dobrze

 

https://www.facebook.com/testamentlegions

http://www.youtube.com/watch?v=DtP6Brv6CCM

 

Brak komentarzy
Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika rudemusic.

Najnowsze wpisy

Testament - Dark Roots Of Earth

 

DETENTE-Recognize No Authority

 

Nasze podwórko.

 

Jest sprawa...

 

Stare-jak nowe

 

Ogłoszenie

 

Still got the music.

 

Styl gotycki.

 

Wszystkie wpisy