Photoblog.pl

Załóż konto

pomiędzy chcę a powinnam.. 
zapisz

:)

Dodane 20 LISTOPADA 2017 ze strony mobilnej
Wyświetleń: 213

"Niejedna z Was spotka na swojej drodze mężczyznę, który być może nie będzie pasował do klasycznego szablonu męskości.

 

Nie będzie miał kwadratowej szczeny, trzydniowego zarostu, władczego spojrzenia ani kariery wypełnionej sukcesami. Ale będzie miał coś, co sprawi, że szybciej zabije Wam serce i zaczniecie zastanawiać się, jakim on byłby partnerem. Jaki byłby w sypialni, w domu, w małżeństwie, w podróży, w kryzysach, w dniu trzydziestej rocznicy ślubu? Jak poradziłby sobie z tymi wszystkimi sprawdzianami męskości, która jest czymś więcej niż masą wypracowaną na siłowni?

 

Drogie Dziewczyny, istnieje jedno proste pytanie, które należy zadać potencjalnemu mężczyźnie Waszego życia.

 

Drodzy Panowie, istnieje jedna rzecz, którą kobiety chcą wiedzieć, aby czuć się przy Was kobieco i bezpiecznie.

 

Czy będziesz dla mnie walczył?

Wbrew pozorom wciąż potrzeba nam książąt na białych koniach, choć dziś kobiety marzące o takich mężczyznach uważa się za infantylne 'księżniczki'. Wbrew pozorom ciągle chcemy mieć pewność, że mężczyzna naszego życia będzie rycerski, odważny i w razie potrzeby chwyci za broń, aby walczyć z przeciwnościami tego świata. Tyle, że nasz świat bardzo się zmienił. Zmieniły się więc również rodzaje niebezpieczeństw zagrażających kobietom, a przede wszystkim zagrażających związkom.

 

Dlatego miarą męskości nie jest dziś miecz i lśniąca zbroja, ale zdecydowanie i spokojna pewność siebie.

 

Bogactwem nie jest klucz do skarbca ze złotem, ale umiejętności i życiowa zaradność.

 

Natomiast wsiąść na białego rumaka i pognać na spotkanie ze smokiem to po prostu zaangażować się w życie. A więc też podjąć wszelkie wyzwania i trudności, które niesie ze sobą bycie w związku. Spróbować i nie uciec przy pierwszych problemach.

 

(...)

Czy będziesz dla mnie walczył?

 

Czy będziesz dla mnie walczył, gdy ktoś spróbuje mnie skrzywdzić, poniżyć i odebrać mi dobre imię? Czy staniesz za mną murem, gdy ktoś nazwie mnie dziwką albo głupią wariatką?

 

Czy będziesz walczył o nas równie mocno, jak ja potrafię walczyć? Czy będziesz razem ze mną rozwiązywał problemy, rozmawiał ze mną o tym, co trudne i równie mocno jak ja pracował nad dobrym związkiem? Czy zawalczymy o to, aby nie był byle jaki?

 

Czy będziesz dla mnie walczył z tym, co w Tobie złe, głupie i niedojrzałe? Ze swoimi słabościami, z lenistwem, z czwartym piwem podczas jednego wieczoru i pokusą spędzenia nocy poza domem? A jeśli ci powiem, że coś mnie rani i boli, czy powalczysz ze sobą, aby to zmienić?

 

Czy będziesz o mnie walczył, gdy dopadnie mnie smutek, jesienna chandra albo całkiem poważna depresja bez poważnego powodu? Czy staniesz przy mnie na straży, kiedy się pogubię? Gdy siądę w piżamie pod kocem z pudełkiem lodów waniliowych, gotowa przesiedzieć tak całe życie, bo mi się nie udało i nie wiem co dalej? Czy będziesz wspierał moją wiarę we własne siły, gdy sił i wiary mi zabraknie?

 

Czy będziesz ze mną walczył ze wszystkimi przeciwnościami losu, które na nas spadną niesprawiedliwie i bez ostrzeżenia? Ze złymi ludźmi, którzy będą próbowali nas oszukać, z nagłymi potrzebami większymi od naszych możliwości& Z chorobą, stratą, a zwłaszcza z tym co potem, z życiem, o życie trudniejsze, niż nam się wydawało?

 

Czy będziesz dla mnie walczył z podstępnymi niebezpieczeństwami zwykłej codzienności? Z nudą, zniechęceniem, złośliwą uwagą, niepościelonym łóżkiem, złym humorem i chęcią wyjścia z domu, kiedy masz już dosyć? Czy mimo wszystko wtedy zostaniesz&?

 

Te i milion innych pytań to właśnie kobiece marzenia o męskości.

 

Te i milion innych sytuacji to okazje, aby sprawdzić i udowodnić swoją męskość, nie tylko kobiecie ale przede wszystkim sobie."