Trwa walka!
Na męską (a moze nie tylko męską) wyobraźnię to działa. Walka, szczęk oręża, męstwo i niezłomność. Utożsamiamy się z bohaterami wielkich bitew, oglądając filmy mniej lub bardziej świadomie porównujemy siebie do dzielnych rycerzy, dowódców, awanturników.
Próbujemy przekonać samych siebie, że my też możemy! My też potrafimy! My też mamy charyzmę, odwagę, tą Bożą iskrę.
I wtedy przychodzi otrzeźwienie: "hej, bohaterze. Wszystko ok, ale pola bitwy CI brakuje".
Nieprawda. Nie brakuje.
2Tm2;3.
Cierp wespół ze mną jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa
Cierpienie nie kojarzy się zbyt dobrze, co? Unikamy go jak ognia, a przecież to najbardziej doniosły element służby. Znosząc je dla Jezusa ukazujemy ile tak naprawdę jesteśmy w stanie mu dać. A jeśli jesteśmy gotowi na cierpienia? To z analogii a maius ad minus: jesteśmy gotowi na wszystko inne w służbie dla niego.
Dzisiaj Bóg powołuje armię. Armię wojowników , którzy nie tyle są pełni słów odwagi, pełni wojowniczej chełpliwości ale są wg Bożego Serca, jak Dawid. Ludzi posłusznych i bezgranicznie oddanych. Ludzi, którzy są otwarci na kształtowanie przez Boga, i którzy stoją w gotowości na każdy rozkaz.
I błagam, nie mówcie, że to czcze gadanie. Nie widzisz pola walki? To się rozejrzyj. W pracy , w szkole, we własnym domu. We własnym Kościele, młodzieżówce. Ba- we własnym sercu.
Kiedy Izrael przez 40 lat błądził po pustyni nie był to kaprys Boga. ON próbował i doświadczał Swój lud by ten, wziąwszy w posiadanie Kanaan był gotowy na to co sam przygotował dla Izraela
I ty musisz sie przygotować w swoim sercu. Oczyśc się, przygotuj.Dbaj o relacje. Nie możesz walczyć nie znając rozkazów.
Pamietaj- to Bóg ma strategię, a ty masz wykonywać jego rozkazy. Nie próbuj wpasowywać Boga do własnych planów. To nie przejdzie.
Tyle, przepraszam za słowa, zawodzimy na temat przebudzenia. Popadamy w paranoje. Bóg przedstawił nam wizję i marzenia do zrealizowania. I to ty masz ubrać zbroję i iść zdobywać miasta i ziemie dla Ewangelii. Módl się o ból w sercu, który nie pozwala przejśc obojętnie obok umierających.
Walcz. Masz wszystkie narzędzia i kompetencje. I jeden prosty powód:
Jesteś JEGO Zołnierzem.
Inni zdjęcia: ... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24