Photoblog.pl

Załóż konto

palą się podeszwy w najkach. 
zapisz

kilka wniosków na lepsze życie

Wyświetleń: 77

DUŻO CZYTAJ

 

To chyba najważniejsza rzecz, jaką człowiek może robić w życiu. Z książek non-fiction - poradników, biografii, podręczników  dowiesz się jak rozwiązać KAŻDY problem na świecie. Nawet w przypadku kwestii tak trudnych jak globalne kryzysy lub przeciwdziałanie skomplikowanym chorobom. Z książek fikcyjnych - literatury pięknej, opowieści fantasy, kryminałów  dowiesz się jak może myśleć inny człowiek, a nie ma w relacjach międzyludzkich niczego ważniejszego od empatii. I Ty te sposoby na globalne kryzysy oraz międzyludzką empatię możesz 'łyknąć' za darmo (z biblioteki) lub za małe pieniądze. Czytanie książek jest kluczowe dla udanego życia. I każdy upływający rok życia tylko mnie w tej myśli umacnia. Nawet jeden dodatkowy tytuł miesięcznie może zrobić wielką różnicę.

 

CIESZ SIĘ PIERDOŁAMI

 

Kawą. Wodą. Słońcem. Ciepłem. Bluzą. Dłonią. Wiatrem. Wzrokiem. Miętą. Chłodem. Czekoladą. Szumem. Zmęczeniem. Wszystkim. W trudnych czasach to jest być albo nie być, wiesz?

 

PRACUJ NAD EMPATIA

 

Każdego dnia staraj się przynajmniej pięć razy zrozumieć czyjś punkt widzenia. Najlepiej kogoś, kto nie ma z Tobą ZUPEŁNIE NIC WSPÓLNEGO. Po jakimś czasie będziesz to robić automatycznie. A potem będziesz lepszym człowiekiem Dzięki empatii możesz prawie wszystko.

 

MIEJ GRANICE

 

Empatia to jedno, asertywność, drugie. Oprócz zrozumienia i szacunku dla innych, pamiętaj, by dbać o standardy tego, jak inni traktują Ciebie. Nie wydaje mi się, by warto tu było przesadzać, ale może się mylę. Być może właśnie trzeba mieć granice twarde niczym granitowy mur. Na razie wiem tylko tyle, że zmiękczanie ich faktycznie nie przynosi nic dobrego. Nikomu.

 

CZĘSTO SIĘ DOSTRAJAJ

 

Codzienność bywa różna. Czasem staniemy się dzięki niej 'bardziej' tacy, jacy chcemy być. A czasem nas od tego wymarzonego zestawu wartości odsunie, bo się potknęliśmy, bo ludzie się czasem potykają. Nie jest to aż tak ważne w kontekście jednego dnia. Ale raz na dziesięć, pięćdziesiąt dni dobrze jest się zsynchronizować. Dostroić. Przemyśleć. Ułożyć. Posprzątać. Wartości są cenne, trudne, kruche i drobne. Ładne ich ułożenie nie jest łatwe nawet wtedy, gdy masz super skupienie. A jak coś Cię ciągle zajmuje, to jest to zwyczajnie niemożliwe. A szkoda, bo ułożone wartości są prostsze, twardsze i większe od wszystkich innych przeszkód w życiu :)

 

 

ALE PRZEDE WSZYSTKIM ROB SWOJE.

 

Przeprowadziłam jakiś czas temu ciekawy eksperyment. Poprosiłam ludzi, by ocenili coś, co napisałam. Przejrzałam potem kilkaset opinii zwrotnych i zrobiłam z nich ogromny excel, do którego wpisałam KAŻDĄ uwagę. A potem te dane przeanalizowałam. Wiesz co się okazało?

Dla 47% oceniających wadą tekstu było za mało dialogów.

Dla 47% było za dużo dialogów.

Dla 49% było za krótkie.

Dla 49% było za długie.

Dla kogoś zawsze coś będzie jakieś i pewnie będzie źle. Mówi się trudno. Zawsze dbaj o to, by zwiększać swój poziom i rób wszystko najlepiej jak umiesz, ale& jak nie będziesz tak robił, to to Twój problem. I tylko Twój. Dlatego jeśli będziesz chcieć naprawdę się rozwijać to zawsze znajdziesz sposób na uzyskanie wartościowej opinii zwrotnej. Pamiętaj jednak, że ogrom takiej opinii to może być czyjś gust, a ja bym prywatnie swojego rozwoju o czyjś gust nie opierała :)

Info

Użytkownik 155cm
wyłączył komentowanie na swoim fotoblogu.