photoblog.pl

Załóż konto

Pacółtowo, zbieg ulic Łąkowej i Waraksiewicza, gmina Nowe Miasto Lubawskie.

Zdjęcie kompletnie skopane. W myśl zasad fotografii za duży bałagan w kadrze. Ale inaczej się nie dało. Układ fotografowanego obiektu, naświetlenie, nasycenie jest w porządku, ale ten drugi plan odciągający uwagę.... no wkurza mnie. Wiem, że nie dało się inaczej, próbowałam, wybrałam na bloga to ujęcie, które jest jak najbardziej poprawne i mi się podoba. Obecni fotografowie zrobili by pewnie jedno ujęcie na miejscu, a resztę załatwiliby w programach do obróbki, posprzątaliby za kapliczką usuwając samochód, słup, a może nawet dom. Moje zdjęcie jest takie. Nie fotografuję, żeby poprawiać rzeczywistość, fotografuję, żeby ją uwiecznić.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodane 31 MAJA 2023
171
elmar Ja bym poprawiła. Wstawiłabym samochód na podjazd pod domem. Tylko nie wiem, czy fotoszop ma takie zdolności :) No i jeszcze rower bym z przodu dorzuciła. Jak bałagan to skomponowany :)
19/06/2023 22:54:20
coffeebean1 Realizm w fotografii :) Jak czasem widzę przez jakie filtry i cuda przepuszczają zdjęcia niektórzy, to szok! Piękne krainy niebytu ;) Ja coraz częściej robię zdjęcia aparatem w tel, jakość nie powala, no ale trudno.
01/06/2023 18:51:00
padholder to jest cała prawda o miejscu ...nie ma co świata ulepszać ;)
01/06/2023 6:50:25