Photoblog.pl

Załóż konto

Wolność ma zapach benzyny 

2016/08/13   

 

« następne   poprzednie »

  Od 2007 roku użytkuję symulator MaSzyna. Czyli już równo 9 lat. Od tamtego czasu czyli pierwszej jazdy na EN57 robiło niezłe wrażenie. Co prawda graficznie nie powalało to na kolana. Proste stacje, trasy miały zielone pustynie i tory. Niezłą zaletą było odwzorowanie ruchu kolejowego. Za nim "zasiadłem za stery" musiałem poczytać ówczesną instrukcję E-1 oraz zaznajomić się z prowadzeniem i uruchamianiem poszczególnych pojazdów.

  Gdy pierwszy raz udało mi się uruchomić ten symulator jeszcze na starym komputerze to byłem w niezłym szoku. Grafika mi nie przeszkadzała ale większą radość sprawiało mi, że mogę poprowadzić nasze rodzime pojazdy czyli polskie elektrowozy czy jednostkę EN57. Zaraz potem powstały spalinowozy, nowe trasy itd. Do dzisiaj ten symulator się rozwija i przez te 9 lat jest znacząca różnica w jakości i fizyce jazdy.

  Na zdjęciu widać nową scenerię, która nosi nazwę roboczą "kaliska". To nic innego jak realna trasa z Łodzi Kaliskiej do Sieradza. W tym przypadku widać stację Sieradz i osobowy do Łodzi Kaliskiej. Wspomniałem, że to wersja robocza bo sam układ torowy jest zrobiony aż do Ostrowa Wielkopolskiego. Projekt jest nadal rozwijany. Może za jakiś czas będzie można przejechać aż cały odcinek z Łodzi do Ostrowa Wlkp. 

Brak komentarzy

Najnowsze wpisy

Wpis tomek424

 

Wpis tomek424

 

Wpis tomek424

 

Wpis tomek424

 

Wpis tomek424

 

Wpis tomek424

 

Wpis tomek424

 

Wpis tomek424

 

Wszystkie wpisy