Photoblog.pl

Załóż konto

Gdzie tętent kopyt budzi rano.. 

2013/01/05   

Spłonął Centaurus

« następne   poprzednie »
Spłonął Centaurus

W noc sylwestrową spłonęły stajnie i mieszkania pracowników fundacji Centaurus (http://www.centaurus.org.pl/). Powodem była wada techniczna instalacji elektrycznej na strychu. W pożaże zginłęły 3 psy- ludziom i 200 koniom przebywającym w tamtej chwili na terenie ośrodka udało się ujść z życiem. Z dymem poszły jednak cały zapas paszy, słomy, lekarstw, sprzętów i własności osobistej pracowników (ubrania, laptopy, kamery...).

Fundacja dopiero kilka miesięcy temu uzbierała pieniądze potrzebne do zakupienia folwarku w Szczedrzykowicach, który miał być ich stałym domem. Niestety żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie zgodziło się ubezpieczyć zabytkowej posiadłości ze względu na "zbyt duże ryzyko"... Teraz zostali z niczym i setkami zwierząt zdanych na pomoc ludzi dobrej woli. Z dzisiejszej rozmowy z właścicielką udało mi się dowiedzieć że wczoraj udało się oddać ostatnie 3 konie do tymczasowej stajni, niestety ta sytuacja nie będzie mogła trwać długo- fundacja musi jak najszybciej odbudować budynek stajni i przenieść konie spowrotem "do domu".

Proszę nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii! Ci ludzie całe życie poświęcili pomagając zwierzętom- teraz bez naszej pomocy nie dadzą rady przetrwać zimy! Przyda się każda karma dla zwierząt (psów i koni) oraz lekarstwa (szczegółowa lista na stronie), a przedewszystkim pieniądze na budowę i zakup siana/słomy dla koni.

Szczegóły konta bankowego na stronie http://www.centaurus.org.pl/ . 

Jeśli wśród Twoich postanowień noworocznych znalazło się miejsce dla innych istot żywych, teraz jest najlepszy moment żeby im pomóc...

 

Brak komentarzy
Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika ranchofiesta.

Najnowsze wpisy

Szukamy domu dla mlodego ogiera!

 

Jappeloup

 

Spłonął Centaurus

 

Wesołych Świąt

 

Karlos chyba chudnie...

 

5
Brutusik

 

Jesien na Rancho

 

Peden Bloodstock

 

Wszystkie wpisy