photoblog.pl
Załóż konto
hip surface

hip surface

surface bar

surface bar

microdermal

microdermal

migracje

migracje

ziarnina

ziarnina

Dodane 2 STYCZNIA 2015
1651
Dodano: 2 STYCZNIA 2015

HIP SURFACE

Ostatnio pytaliście o piercing typu hips surface. Jak zauważyliście, chodzi o przekłucia w okolicach bioderJakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia migracji? Jakie kolczyki powinniście założyć? Jak wygląda pielęgnacja? O tym przeczytacie w dzisiejszym poście.

 

Nie każda biżuteria nadaje się do wykonania hip surface. Powinniście ograniczyć się do wyboru pomiędzy surface bar (fot. 3) lub microdermal (fot. 2). Najlepszym materiałem do tego będą stal (np. chirurgiczna) lub bioplast. Są to w 100% bezpieczne materiały, które nie uczulają.

 

Pamiętajcie, że przebieg gojenia to indywidualna sprawa. Każdy organizm reaguje inaczej. Jako umowny czas gojenia podaje się okres 3 miesięcy. Pielęgnacja przekłucia wygląda tak, jak w przypadku każdego innego. Powinniście zaopatrzyć się w OcteniseptŚrodek ten jest powszechnie dostępy w każdej aptece, bez recepty oraz w niektórych studiach piercingu.

 

Migracja (fot. 4) to bardzo popularne zjawisko w przypadku każdego piercingu. Polega to na "wypchnięciu" kolczyka przez nasze ciało i jest bezbolesna. Wtedy najlepiej będzie po prostu wyciągnąć biżuterię. Prawdopobieństwo wystąpienia migracji szacuje się na 50%.

 

Kolejnym częstym efektem ubocznym jest ziarnina (fot. 5). To próba "pochłonięcia" kolczyka przez nasze ciało. Organizm reaguje na dziurkę, która się pojawiła i próbuje pozbyć się jej poprzez zarost. To również jest bezbolesny proces, jednak o tyle niebezpieczny, że wymaga interwencji chirurga. Najlepiej będzie, jeśli po takim zabiegu nie powtórzycie już hip surface. Tutaj również ryzyko wystąpienia wynosi 50%.

Każde przekłucie wiąże się z prawdopodobieństwem wystąpienia stanu zapalnego. Charakterystyczne zaczerwienie okolic przekłucia, wydzielina o białym lub bladożółtym zabarwieniu. Należy szybko zaopatrzyć się w TribioticTo maść z antybiotykiem, również sprzedawana w aptekach bez recepty. Jest dostępna pod postacią niewielkich saszetek, ok. 2 zł każda. Miejsce przekłucia należy oczyszczać z wydzieliny, a następnie delikatnie smarować ową maścią.

Ostatnie zagrożenie to zahaczenie o koczylki odzieżą dolną. Na biodrach nosimy spodnie, paski itd. Musicie zwracać szczególną uwagę, aby w żaden sposób nie zaczepić o kolczyki. Zwykle poczujecie tylko ciągnięcie. W najgorszym wypadku możecie po prostu wyrwać biżuterię.