Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę.
Carlos Ruiz Zafón
Z dnia na dzień ludzie są coraz gorsi. Udają kogoś, kim nie są. Czy tak trudno być sobą? Dlaczego większość udaje osoby często wyimaginowane?
Poznawanie innych ludzi jest właściwie niemożliwe. Możemy, co najwyżej starać się zrozumieć postępowanie innych, ale poznać drugiego człowieka nie można. W sztuce udawania nie raz przychodzi nam osiągać szczyty tylko z powodu czystej kurtuazji.
Wielu myśli, po co się starać i borykać się później z pytaniami skoro wystarczy skłamać, dopisać historię i mieć życie jak z bajki. Dziś pójdę na kolejną kawę, usiądę, poznam nową osobę i wymyślę kolejne kłamstwo, z którym jutro będzie mi jeszcze gorzej. Będę udawać zadowoloną z siebie osobę z życiowej sielanki. Tymczasem będę ukrywać nurtujące mnie myśli, wspomnienia i uczucia. Czy naprawdę chcecie takiego scenariusza?
Miliony ludzi na świecie stara się bronić, traktując kłótnie, jako rzeczowe dyskusje. Prawda jest jednak taka, że jest to walka o utrzymanie własnej wewnętrznej niezależności, do której mniej lub bardziej agresywnie wkracza intruz.
Ludzie znają tylko i wyłącznie siebie. To oni najlepiej wiedzą kim są naprawdę, a że jest to tylko i wyłącznie ich osobistą sprawą, nie muszą się tłumaczyć ani argumentować. Właściwie wydaje mi się, że z tego powodu większość z nas nie chce ujawnić prawdziwego siebie. Boi się odrzucenia i szykanowania. Czy to, że ktoś jest inny od razu przesądza o nim i odrzuca traktując, jako margines? O ile łatwiejsze mogłoby być życie gdyby wszyscy znali się od tej innej strony, może lepszej, może gorszej. Nie ważne, bo prawdziwej.
Niewielu jest ludzi, którzy akceptują nas takimi, jakimi jesteśmy i niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że gdy podziwiają w nas pewne cechy charakteru, a chcieliby podporządkować je sobie, w tym samym momencie zmieniają nas, powodując, że musimy udawać kogoś, kim nie jesteśmy.
Ludzie to istoty, które zawsze wybiorą łatwiejszą drogę.
Wkurwiają mnie osoby, które robią wszystko na pokaz. Myślą, że są takie och i ach& Haha gówno prawda. Właśnie w ten sposób pokazujecie jakimi jesteście idiotami, bo nie potraficie pokazać swojego prawdziwego JA.
Zapraszam na facebooka lub ask:
https://www.facebook.com/klaudia.stankiewicz.315
Komentowanie zdjęcia zostało wyłączone
przez użytkownika crookers.