photoblog.pl
Załóż konto
Dodano: 4 KWIETNIA 2013

wypadanie włosów

 

U zdrowego człowieka dziennie wypada od 100 do 200 włosów. Jeśli zauważymy,że naszych wypada   stanowczo za dużo, czas zbadac przyczyny i temu zapobiec. Zatem do roboty ;)

 

 

Przyczyny wypadania włosów:

 

- choroba (anemia, tarczyca, zaburzenia hormonalne)

- nieodpowiednia stylizacja włosów

- niedobór estrogenów

- diety odchudzające (nieodpowiednia dieta)

- brak witamin

- palenie papierosów

- stres



 

 

Co możesz zrobić,

aby zmniejszyć ilośc wypadania włosów? 

 

1. Zrezygnuj z jedzenia wysoko przetworzonych produktów np. zupy i sosy w proszku, białego chleba, napojów gazowanych, chipsy, fast foody. Takie jedzenie spowalnia proces odnawiania się komórek. Pogarsza to kondycję nie tylko włosów, ale również skóry!

 

2. Pij sok z zielonych warzyw liściastych, marchewki oraz kiełek lucerny.  Posiadają one wiele potrzebnych witam, dzięki którym nasze włosy będą mocne.

 

3. Masaż skóry głowy, nie tylko pobudza cebulki , ale także zapobiega wypadaniu!

 

4. Chroń włosy przed promieniami UV.

 

5. Po umyciu wytrzyj włosy delikatnie w ręcznik, rozczesywanie bardzo wilgotnych włosów uszkadza je, co jest przyczyną właśnie wypadania.

 

6. Unikaj drucianych szczotek, spinek i gumek.

 

7. Nie kładź się spać z mokrymi włosami.

 

8. W aptece można kupić specjalne preparaty wzmacniające włosy, gotowe ampułki odżywcze. Popularny jest płyn przeciw łysieniu Loxon.

 

9.Czesz włosy dwa razy dziennie: rano oraz przed pójściem spać. Unikaj jednak gwałtownych ruchów i szarpnięć.

 

 

 

 

Dziękuje za 102 osoby, które mnie obserwują ;) Ciesze się,że interesuje Was to co tutaj pisze. Jeśli macie jakies pomysły co do ulepszenia tego photobloga - z chęcią poczytam :*

 

 

Dzisiaj możecie zadawać wszelkie pytania tutaj , odpowiem na nie jutro ! :)

 

 

Komentarze

problemynastolatek Cześć! Mam prośbę, zagłosujesz? http://www.photoblog.pl/inkainga/148127204/numer-15.html
06/04/2013 15:03:19
xsprzedazwymiana Cześć.
Zapraszam w moje skromne progi, może będziesz zainteresowana kupnem jakiegoś ubrania. :)
Pozdrawiam.
05/04/2013 20:18:21
ubraniazdrugiejrekii Zapraszam do mnie moze znajdziesz coś dla siebie jak cos ci sie podoba to pisz :) Sory za spam :)
05/04/2013 19:14:45
julek12 super notka. <3
05/04/2013 15:36:22

Informacje o zapuszczamywlosy


Inni zdjęcia: Polly. cherrykinnPiekło xayu97Koty w Egipcie są Święte bluebird11Tyłem ja nacka89cwaJa nacka89cwaJa nacka89cwaRzeźbiarska fantazja elmar24/6/25 inoeliaPo francusku piszą. ezekh114Arabskie towary bluebird11