Photoblog.pl

Załóż konto

Witam na Wyspach Nonsensu. 

2021/07/17   

strefa kibica Euro #8

« następne   poprzednie »
strefa kibica Euro #8

Specjalnie odczekałem parę dni od finału żeby jeszcze pod to wszystko podciągnąć początek walki o grę w "Europie" dwóch polskich klubów - Legii Warszawa i Śląska Wrocław, ale o tym później.

Finał Mistrzostw Europy po karnych wygrali Włosi, mecz niesamowity, jak i cały turniej.
Co prawda w moim odczuciu jednak nie dorównuje mojemu ulubionemu piłkarskiemu świętu, jakim były Mistrzostwa Świata 1994 rozgrywane w USA, ale coś czuję, że na niektóre mecze po latach znowu spojrzę chętnym okiem.
Jako kibice dostaliśmy wszystko, czasami tych emocji było nawet za wiele (mecz Dania - Finlandia), masa bramek, pięknych akcji, walka na boisku, zwycięstwa tych mniejszych, porażki wielkich.
Kto mnie zawiódł?
Polacy (można dodać, że jak zwykle), Belgowie (sądziłem, że jednak dalej zajdą), sędzia meczu Anglia - Dania... a nie przepraszam... cała obsada, zwłaszcza ci co analizowali powtórki i dali się nabrać na tak zwane padolino Sterlinga. A może nie dali się nabrać, tylko tak miało być?
Kto mnie zaskoczył pozytywnie?
Na pewno Węgrzy, mając taki skład i potencjał raczej nikczemny, potrafili się postawić mocnym ekipom, co prawda z grupy nie wyszli, ale grać jak równy z równym przeciwko Portugalczykom, Francuzom czy Niemcom, to jednak trzeba mieć charakter. Natomiast co mnie zniesmaczyło, to pokaz węgierskiej "siły" na trybunach. Na pierwszy plan dać kafarów na koksie... tak się rodzi faszyzm, ale cytując (nie pamiętam kogo) zawsze mówię, że znajdzie się kij na faszystowski ryj.
Pewnie o tegorocznym Euro mógłbym pisać do rana, a i tak by było mało, ale może już wystarczy. ;-)

Wystarczy, bo chciałbym parę zdań poświęcić bojom polskich drużyn w eliminacjach do Ligi Mistrzów (która ani ligą, ani tym bardziej mistrzów nie jest) oraz tych... trzecich rozgrywek, które oczywiście wiem jak się nazywają, ale ich idei kompletnie nie rozumiem (jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę - nagle odezwał się nie wiadomo skąd głos rozsądku).
Legia Warszawa, której może już nie kibicuję, ale w jakiś tam sposób sympatyzuję z tą drużyną, coś jak z punkowym zespołem KSU - stare kawałki lubię, a o tym co ta zbieranina wyprawia obecnie (bo kapelą tego już nazwać nie sposób) to lepiej nie wiedzieć. Ale o bieszczadzkiej legendzie może innym razem. Zatem Legia Warszawa ograła mistrza Norwegii, czyli drużynę z ligi o 10 miejsc w rankingu UEFA wyżej notowanej niż nasza. Spodziewałem się czegoś innego, a tu w dwumeczu 5:2. Co ciekawe w drugiej rundzie teoretycznie słabszy przeciwnik czeka na warszawską drużynę - Flora Tallin, ale nie z takimi się odpadało... i tu można by napisać kilka nazw polskich klubów, po wyczynach których ktoś wymyślił termin EUROWPIERDOL.
Natomiast Śląsk Wrocław w eliminacjach do tego trzeciego pucharu czy tam ligi (który ani pucharem ani ligą nie jest) równie pewnie pokonał Paide Linnaneeskond (lubię się uczyć tych trudnych nazw - nie wiem po co. Ale czy wszystko trzeba robić po coś?) w dwumeczu 4:1. W meczu wyjazdowym Wrocławianie niemożebnie męczyli bułę, ale udało się wygrać 2:1, w rewanżowym meczu u siebie było niewiele lepiej. Jak nie mam zamiaru ingerować w czyjeś życie, ani nie jestem kompetentny by mówić komuś jak ma żyć, tak kilku kolesiom zakładającym stroje zielono-biało-czerwonych i biegającym (człapiącym?) po trawniku zwanym boiskiem piłkarskim, proponowałbym zająć się czymś innym, póki jeszcze nie jest za późno. Bo naprawdę życie można sobie ułożyć inaczej, a przy tym nie męczyć nikogo swoją nieporadnością (indolencją?).
Za tydzień oprócz wymienionych ekip Legii i Śląska o grę w "Europie" swoje boje rozpoczną szczecińska Pogoń i częstochowski (bełchatowski? ;-)) Raków. Ciekawe kto pierwszy narobi wstydu.
Prawem serii, rachunku prawdopodobieństwa i w ogóle, to ktoś przecież musi.

Brak komentarzy
Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika wyspynonsensu.

Najnowsze wpisy

najlepsze...

08/01/2022 3:53:39

2021

31/12/2021 23:26:45

dalej jestem aktywny

25/12/2021 3:14:44

40 lat...

24/12/2021 16:05:00

this machine kills fascists

24/12/2021 4:53:10

Święto Fabryk 2021

21/12/2021 15:50:48

porządki 2010-2014

04/12/2021 2:58:46

gram w grę - skok w przyszłość

18/11/2021 19:48:00

Wszystkie wpisy