photoblog.pl
Załóż konto
Dodano: 3 LIPCA 2010

Co wybierasz?

Niniejszy blog bierze udział w KONKURSIE fotoblogowym serwisu SwiatObrazu.pl
>>> Można nań głosować klikając -> TUTAJ <<<

Ministerstwo Poprawności Politycznej ostrzega: głosując wspomagasz Reakcję!

 

Na zdjęciu:

- Co wybierasz?
- Jak to co? Mniejsze zło!


Chyba nie łamię tym tekstem ciszy wyborczej? A, gwiżdżę na to. Otóż 1 lipca na blogu Janusza Korwin-Mikkego pojawiły się dwa ciekawe wpisy:

"OŚWIADCZENIE

Spora część moich zwolenników oświadczyła, że w niedzielę zbojkotuje wybory bo nie widzi większej różnicy między Kandydatami. Istotnie: w tych wyborach mamy obecnie dwóch rozsądnych polityków; żaden z nich Polski nie skompromituje, ale też żaden niczego szczególnego dla niej nie zrobi.

Jednak wielu moich zwolenników pyta: Który Kandydat jest mniejszym złem? - i chce iść na niego głosować.

Odpowiadam: problemem nie są Kandydaci, tylko stojące za nimi mafie, chcące rozkradać Polskę, obsadzać wysokopłatne posady i brać łapówki. Mafia stojąca za Bronisławem Komorowskim znana jest z większego rozmachu w tym względzie. Co więcej: jeśli ta sama mafia opanuje całe państwo, to znacznie łatwiej będzie jej kraść. Ja bardzo lubię Bronisława Komorowskiego ale patrzę też, kto Go popiera. I jeśli taki np. gen.Marek Dukaczewski ogłasza, że otworzy szampana, jeśli wygra Komorowski to tym, co chcą głosować, radzę: zamknąć oczy, zatkać uszy i głosować na Jarosława Kaczyńskiego!"


Co oczywiste, w komentarzach na blogu i na wszelkich serwisach, gdzie to "przedrukowano", a także na serwisach społecznościowych rozgorzała dyskusja. W skrócie można to opisać tak, że prawicowi zwolennicy PiS cieszyli się, że JKM "poparł" Kaczyńskiego, zaś prawicowi przeciwnicy PiS się... no, niezbyt cieszyli - dokładnie z tego samego powodu. Dziwne, bo w zasadzie JKM napisał tak ostrożny i dyplomatyczny tekst, że nie da się mu absolutnie przyszyć łatki hołdownika PiS, którą zdaje się skutecznie przyszyto Markowi Jurkowi [nie bez powodu zresztą]. Korwin-Mikke rzecz jasna lubi wyjaśniać o co mu chodzi, więc zrobił to kolejnym wpisem - przy okazji podając ciekawą informację...

"Kury wycofane - za to coś o lokalizacji Sztabu Wyborczego Bronisława Komorowskiego

Przepraszam, że w pierwszej  fazie rozczarowania użyłem frazy śp. tow."Ziuka" - ale ona aż się prosi, gdy przeglądam komentarze po moim Oświadczeniu; zarówno te ganiące, jak i te pochwalające...

Ludzi! Kiedy nauczycie się myśleć politycznie? I bardziej długofalowo?

Przecież Prezydent ma na sprawy gospodarcze wpływ dość niewielki. (c.d. na portalu)

A - i dodaję na końcu: ja przecież nikogo nie zachęcałem do głosowania! Ja tylko odpowiedziałem tym, którzy chcieli zagłosować w II turze - i pytali: kto jest Mniejszym Złem! W obecnej sytuacji zdecydowanie Mniejszym Złem jest Jarosław Kaczyński.

Przy okazji: "Nasza Polska" podaje

http://naszapolska.pl/index.php/component/content/article/39-polska/1235-czytelniku-sprawd-sam-gdzie-komorowski-ma-lokal-komitetu-wyborczego

dość szokującą wiadomość:Sztab NCzc.Bronisława Ko
morowskiego mieści się w mieszkaniu p.Anny Bikont - redaktorki "Gazety Wyborczej".

To dodatkowo uzasadnia mój pozew przeciwko "GW"."


Źródło: www.korwin-mikke.blog.onet.pl

Zabawna sprawa, prawda? :) Sztab "katolickiego", "wolnościowego" kandydata u redaktorki lewicowej Gazety Aborczej. No cóż, tak to już jest. Komorowski podpisał totalitarną ustawę o odbieraniu dzieci na podstawie kaprysu urzędnika, zakazie kar cielesnych i iście Orwellowskiej inwigilacji polskich rodzin. Kiedy pora na parytety, in vitro, dodatkowe uprawnienia dla CBA, czy cenzurę internetu? Tak, proszę nie robić takich oczu - przecież to są pomysły "wolnościowej" Platformy Obywatelskiej, o których jej liderzy mówili otwarcie. Wszystko wskazuje na to, że wygrana Komorowskiego to faszyzacja Polski, przy której "kaczystowskie państwo policyjne" to piaskownica. Dla mnie wybór - choć desperacki - nie jest trudny, jego uzasadnienie też nie. Tak jak dzielę swoje poglądy, mogę je podzielić na 3 części:

1. Katolicyzm - obaj kandydaci mają swoje "za uszami" jeśli chodzi o olewanie nauki Kościoła, może Jarek troszeczkę mniej - ale ma.
2. Monarchizm - bez komentarza.
3. Wolnorynkowość - zawierająca w sobie także wolność od ingerencji państwowej w szczegółowe aspekty życia ludzkiego. Drogi Bronisław przegrywa tutaj z kretesem jako człowiek, który podpisał totalitarny dekret o nacjonalizacji dzieci. Kaczyński, który swego czasu mocno obniżył podatki, to na tle faszysty Komorowskiego nawet nie liberał, ale wręcz anarchista.

Naprawdę, czyny [nie słowa - te o dziwo sugerują coś odwrotnego!] wydają się wskazywać, że Kaczyński na tle PO to liberał. Jeśli ktoś z Państwa wierzy w slogany PO o wolnym rynku i takich tam, to pozwolę się zapytać - jak banda złodziei kręcąca lody na państwowej forsie [ktoś jeszcze pamięta "Kongres Lewych Dochodów" albo posłankę Sawicką?], poddająca rodziny pod but urzędnika i zapowiadająca wprowadzenie parytetów oraz cenzury internetu może mieć cokolwiek wspólnego z wolnością?

Przeto - wybieram mniejsze zło. Jest nim dla mnie Jarosław Kaczyński, którego umieściłem na trzecim miejscu mojej listy kandydatów, Bronisława Komorowskiego zaś na siódmym, nie szczędząc pod ich adresem gorzkich słów:

"Bronisław Komorowski. Kandydat "liberalnej" i "prawicowej" Platformy Obywatelskiej, czyli lewicowej partii mającej ciągoty totalitarne - o czym świadczy pomysł iście faszystowskiej kontroli nad wychowaniem dzieci przez rodziców. Ma bliskie związki z WSI, jest obłudnikiem - deklaruje się jako katolik, ale uważa, że wiary nie powinien przenosić do polityki - stąd poparcie dla potępionej przez Kościół metody zapłodnienia in vitro [w trakcie którego wybiera się najlepszy zarodek, a jego rodzeństwo się niszczy]. W sprawach polityki zagranicznej rozdarty między służbę Brukseli, Moskwie i Berlinowi - co nie powinno być problemem, gdyż owe ośrodki władzy trzymają ostatnio sztamę."

"Jarosław Kaczyński. Kontynuator tradycji polskiej lewicy niepodległościowej, wbrew telewizyjnej propagandzie nie mający z prawdziwą prawicą wiele wspólnego [i podobnie jak Komorowski lekce sobie ważący zdanie Kościoła w niektórych sprawach moralnych]. Wychwala "społeczną gospodarkę rynkową" w stylu europejskim - i nie chce przyznać, że doprowadziła ona Europę na skraj finansowej katastrofy [ktoś oglądał ostatnio wiadomości?]. Z drugiej strony, podczas swoich rządów obniżył podatki. W kwestii polityki zagranicznej kontynuowałby działania swego ś+p brata, czyli umizgi do olewającego Polaków USA, obrażającego Polaków Izraela, prześladującej Polaków Litwy i dumnej z mordowania Polaków Ukrainy, ponadto prowokowałby dalsze utarczki z tolerancyjną wobec Polaków Białorusią, a także sprzeciwiałby się niektórym lewakom z UE."


A teraz akcent humorystyczny. Jeśli ktoś nie chce głosować na mniejsze zło, proponuję głosować na Większe Zło:

http://wybierz-wieksze-zlo.pl/index.php

Jest nawet odpowiednia akcja na facebooku:

http://www.facebook.com/event.php?eid=138222359523065&ref=ts

Jakież to ludzkie... :)


Zdjęcie: zabawki mojego 3-latka, Poznań, Czerwiec AD 2010

Komentarze

vendee Sztukę stalinizmu znam i cenię... :]
05/07/2010 15:47:31
~magn0lia "Bulwieć na sobie
poprawił odzież:
- Teraz na pewnom
jest w Ciemnogrodzie,

bo taka mżawka,
noc, pleśń, swąd, mrok, brud;
a jak Ciemnawka,
to i Ciemnogród."

Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu
polecam w całości
K.I. Gałczyńki

05/07/2010 13:47:56
vendee @magn0lia - to wszystko bardzo miłe słowa ;), choć od określeń ad personam wolę te bardziej odnoszące się do idei, np. wsteczniak, katol, ciemnogrodzianin, reakcjonista. Szczególnie to ostatnie słowo posiada wyjątkowo pozytywny kontekst :)

"Być reakcjonistą to rozumieć, że człowiek jest problemem, dla którego nie ma ludzkiego rozwiązania" - Nicolás Gómez Dávila
05/07/2010 13:37:49
matkadyrektorka skoro o Orwellu mowa :P
http://joannamorwell.salon24.pl/ zapraszam :D
05/07/2010 13:05:00
matkadyrektorka jestem wieśniakiem z wyższym wykształceniem, moherem zapewne tez, bo wierzę, ale nie popieram instytucji Kościoła, ale nie wadzi mi ona..
05/07/2010 13:02:15
~magn0lia ahaha
optymista

wieśniak, bez wykształcenia i zaraz kim to jeszcze można być? AAA moher posłuszny klerowi !
(nie ubliżam Ci Janek, ale tak dziś w Necie piszą o tych co na Kaczyńskiego głosowli .... urok, wdzięk i elegancja :)
Obrzydzeniem mnie napawa poziom tzw opinii. Jak to dobrze, że nie politykuję ! FU !
05/07/2010 11:03:51
matkadyrektorka śpisz?
05/07/2010 2:53:53
matkadyrektorka bezendu :D :*
05/07/2010 1:58:01
vendee Znowu prowadzi Komor... i coś czuję, że wynik się już zapewne nie zmieni.
05/07/2010 1:35:15
vendee No nie wiem, czy pozamiatane... w tej chwili prowadzi Kaczor :)

http://prezydent2010.pkw.gov.pl/PZT/PL/WYN/W/index.htm
05/07/2010 0:16:12
~magn0lia no i pozamiatane

a teraz czekam na 1000 km autostrady
czas start - 2 km dziennie muszą budować, aby kiełbasa wyborcza okazała się nie_kiełbasą:)))
04/07/2010 22:10:34
sdms re: to swoją drogą, ale trzeba przyznać, że większość, która na niego głosowała zna go tylko z serwisów informacyjnych w tv :]

A co do dzieciaków, to ja zawsze powtarzam, że jakby Natalka była moja to by chodziła jak w zegarku. A tak to ćwiczę się w cnocie cierpliwości i mam nadzieję, że i jedna i druga przejrzą w końcu na oczy :) Być może Ojciec nasz jakoś doprowadzi te zbłąkane owieczki do siebie :)
04/07/2010 18:04:43
vendee @zeppelin1968 - świat nie jest czarno-biały, mimo iż de facto istnieją tylko czerń i biel - czasami się jednak mieszają :)

@daro1101 - wolę nieprzewidywalnego Jaro, który wejdzie "w tyłek" różnym Polakom do zdobycia władzy, niż przewidywalnego Bronka, który będzie wprowadzał u nas neototalitaryzm zgodnie z wolą brukselskiego Wielkiego Brata :)

@grafzero - nie, ostateczny jest taki, że gdy wygra Jaro, Michnikowi będzie przykro :D

@sdms - nie zgodzę się - filmik ów jest dowodem na to, że idiotą jest nie Napieralski, ale ci, do których filmik został skierowany ;D

@sprawymiasta - ależ nie, przecież kreacjonizm postuluje postępującą degenerację - jakby nie patrzeć, od Chrobrego do dzisiejszych polityków zaszła dewolucja ;P

@curiocity - trzeba ukraść kuwetę ;)

@bloody0valentine - ja także, cała rodzina również [małżonka jednak nie, bo jest alienem ;)]

@olesia - oj, nie zapomni - gorzej, że "za dobre nagradza, a za złe karze" - a tutaj dwa zła do wyboru... :D
04/07/2010 17:36:16
~olesia Ja wybrałam. I mam nadzieję, że ktokolwiek zostenie ostatecznie prezydentem - choć to wielkie słowa - Bóg o nas nie zapomni.
04/07/2010 15:56:44
bl00dyvalentine Ja już zagłosowałam...
04/07/2010 13:07:44
curiocity dostałem takiego smsa
przyjacielu! mam do ciebie ogromną prośbę idż na wybory i zrób wszystko co trzeba aby 1 dama nie szczała do kuwety
co mam zrobić?
04/07/2010 12:22:02
curiocity wybieram WIĘKSZE ZŁO i obiecuje że będę GO promował
04/07/2010 7:48:31
curiocity moja czopka sztrykowała oma' a ta drugo nosioł opa brele som moje a gips ze szpitala ;}
04/07/2010 7:45:04
sprawymiasta Polityka jest dowodem na to, że kreacjonizm jest jedynie pobożnym życzeniem pobożnych. Inteligentny projekt nie występuje w przyrodzie, pojawiają się tylko projekty poje...;)
04/07/2010 2:06:06
szeva Cthulhu Fhtagn! Ia! Ia!

zawsze kochalem Lovecrafta < 3
04/07/2010 1:47:34

Informacje o vendee


Inni zdjęcia: Piękna koniectajemnicXyz fuckit229629.02.2024 r. refleksjekoziorowskiej:)))) patki91gdSzczęście jest tak kruche... meczycielkaklawiatury2/03/24 emoheroine29.02.2024 r. refleksjekoziorowskiej29.02.2024 r. refleksjekoziorowskiej29.02.2024 r. refleksjekoziorowskiej:) natalka89rok