photoblog.pl
Załóż konto
Ważne!

Zdjęcie widoczne dla użytkowników posiadających konto PRO

Kup konto PRO
Ile masz lat, góreczko?
Dodane 2 LIPCA 2010 , exif
436
Dodano: 2 LIPCA 2010

Ile masz lat, góreczko?

Niniejszy blog bierze udział w KONKURSIE fotoblogowym serwisu SwiatObrazu.pl
>>> Można nań głosować klikając -> TUTAJ <<<

Ministerstwo Poprawności Politycznej ostrzega: głosując wspomagasz Reakcję!

 

Dobrze, dość tej przerwy w "fanatycznym, pseudonaukowym bełkocie kreacjonistycznym" :D Mam nadzieję, że w poprzednich trzech notkach [tych przed zdjątkami zrujnowanego dworku] wykazałem [a w zasadzie zrobili to cytowani naukowcy], iż obserwowanym przez naukę faktem jest nie ewolucja, ale dewolucja. No dobrze - powie ktoś - ale co z wiekiem Ziemi? Przecież wszyscy wiedzą, że nasza planeta ma 4,5 miliarda lat...

Tak sugerują wyniki badań radiometrycznych przeprowadzonych bodajże w 1986 na pewnych kryształach, szczegóły można sobie znaleźć w internecie. Mało kto jednak wie, że tak w kwestii przeprowadzenia tego badania, a także w kwestii wiarygodności metod datowania radiometrzycznego, istnieje sporo wątpliwości. Nawet opanowana przez ewolucjonistów Wikipedia przyznaje na temat wszystkich [nie tylko radiometrycznych] znanych nauce metod datowania:

"Wszystkie powyższe metody są tylko pomiarem (mniej lub bardziej szacunkowym) upływającego czasu. Uzyskany wynik pomiaru, ze względu na ograniczenia metodologiczne, niekoniecznie odpowiada temu jaki był w rzeczywistości."

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiek_bezwzgl%C4%99dny

Czyli - to niekoniecznie prawda, że Ziemia ma 4,5 mld lat, ale śmiało, wciskajmy ten fakt milionom dzieci w szkołach i milionom ludzi oglądających programy "naukowe" w telewizji :)

Swoją drogą - w późnych latach 80-tych w Zairze znaleziono diamenty, które według metody potas/argon okazały się mieć... 6 miliardów lat! Dlaczego po tym znalezisku nie "skorygowano" wieku Ziemi? Nie wiadomo.

Źródło: http://articles.latimes.com/1988-04-11/local/me-609_1_diamonds-billion-year

Najlepsze, że naukowcy odpowiedzialni za to odkrycie... odrzucają wyniki własnych badań, bo wykroczyły poza 4,5 mld lat, ale przyznają, że gdyby zmieściły się w 4,5 mld lat... to by je uznali! :D Czyli jeśli fakty nie pasują do założeń, tym gorzej dla faktów... [źródło: http://www.unmaskingevolution.com/6-earthage.htm] To jest zresztą nagminne - jeśli wyniki datowania nie zgadzają się z ogólnie przyjętą wersją dziejów Ziemi, są odrzucane, natomiast te, które się zgadzają, są akceptowane.

Takie działania nie mają wiele wspólnego z nauką, jest to dopasowywanie faktów do idologii. Chcąc zachować uczciwość jesteśmy zmuszeni przesunąć wiek Ziemi na ponad 6 mld lat, albo przyznać, że nasze metody datowania są zupełnie niewiarygodne. Oczywiście - tak by zrobiono, gdyby ewolucjoniści kierowali się nauką, a nie uprawiali szamanizm, czyli czarowanie rzeczywistości.

Jeśli zaś chodzi o same metody datowania, to jest mnóstwo artykułów dokładnie opisujących dlaczego te metody nie mogą być uznane za miarodajne [głównie chodzi o przykłady fałszywych wyników oraz o zakwestionowanie wstępnych założeń, np. jakoby tempo rozpadu izotopów zawsze było stałe]. Kilka pierwszych z brzegu przykładów, niestety po angielsku - ze względu na znikomość źródeł w j. polskim...

=> Zakwestionowanie założeń wstępnych potrzebnych do wiary w wyniki metod datowania + kwestia dlaczego stara lawa z głębokich warstw kanionu Kolorado daje takie podobne wyniki, jak ta z najnowszych erupcji [j. ang.]:
http://www.answersingenesis.org/articles/am/v1/n1/radioactive-dating

=> Skamieniałe drewno datowane C14 na 23 tys. lat znalezione głęboko w warstwach sprzed 189 milionów lat [j. ang.]:
http://www.answersingenesis.org/creation/v22/i2/geology.asp

=> Ogólny opis metod datowania z odnośnikami do szczegółowych opisów zawierających ich krytykę [j. ang.]:
http://creationwiki.org/Geochronology

=> Krytyka kolumny geologicznej [j. ang.]:
http://creationwiki.org/Geologic_column

Najbardziej bawi datowanie metodą potas/argon skał, których czas powstania znamy. Wyciąg z pewnej tabelki...

Skała / lokalizacja i czas powstania / wynik datowania [w milionach lat, "megaannum"]
Bazalt z Kilauea Iki / Hawaje, AD 1959 / wynik: 8.5 +/-6.8 Ma
Bazalt z Etny / Sycylia, Maj 1964 / wynik: 0.7 +/-0.01 Ma
Obsydian z Medicine Lake Highland / Glass Mountains, California, <500 lat / wynik: 12.6 +/-4.5 Ma
Bazalt z Hualalai / Hawaje, AD 1800-1801 / wynik: 22.8 +/-16.5 Ma
Anortoklaz z bomby wulkanicznej, Mt Erebus / Antarktyka, 1984 / wynik: 0.64 +/-0.03 Ma
Kilauea basalt / Hawaje <200 lat / wynik: 21 +/-8 Ma
Kilauea basalt / Hawaje <1,000 lat / wynik: 42.9 +/-4.2 Ma; 30.3 +/-3.3 Ma


Źródło: http://members.toast.net/puritan/articles/EvolutionIsNotScience_f.htm

Inny przykład...

"Datowanie metodą węglową drzewa znajdującego się pod lawą, która wylała się z Rangitoto (jest to wyspa wulkaniczna blisko Auckland, Nowa Zelandia), wskazuje, że wylew miał miejsce około 200 lat temu (nazwa "Rangitoto" oznacza "czerwone niebo", co sugeruje, że Maorysi, którzy przebywają tam od co najwyżej 1000 lat, widzieli to wydarzenie na własne oczy). Tymczasem datowanie samej lawy za pomocą metody potasowo-argonowej daje wiek do pół miliona lat! Metody tej czasem używa się do "datowania" skamieniałości poprzez datowanie związanej z nimi lawy."


Źródło: http://creationism.org.pl/artykuly/CWieland2/

Jak widać, fakty wskazują na to, że młode skały dają wyniki liczone w milionach lat. Czyżby Ziemia było młodsza, niż sugerują to naukowcy?

Mówi się, że diamenty są najlepszym przyjacielem... kreacjonisty :) Jak wykazano w testach laboratoryjnych, diamenty posiadają w sobie węgiel C14. Nie muszę chyba mówić co to oznacza? Bo skoro tego izotopu nie powinno być w niczym starszym, niż 250 tysięcy lat, to skąd bierze się w diamentach, których wiek według metod datowania liczymy w miliardach lat?

Szczegóły:
http://www.creationontheweb.com/content/view/4650
http://www.answersingenesis.org/articles/aid/v2/n1/radiocarbon-in-diamonds
http://creationwiki.org/Diamond

Od diamentu do diamentu wyniki badania C14 się różnią, ale wskazują ogólnie na kilkadziesiąt tysięcy lat jako ich maksymalny wiek. Przy czym zaznaczam - piszę "maksymalny", gdyż metoda węgla C14 również ma tendencję do przesady, jak pokazują przykłady dopiero co padłych zwierząt, których wiek badanie C14 określiło na kilka tysięcy lat, co wynika ze sztywnych i najprawdopodobniej fałszywych założeń wstępnych jakie przyjmują ewolucjonistyczni badacze. Szczegóły: http://creationwiki.org/Carbon-14_dating

Zabawne w ilu rzeczach można znaleźć ów izotop: podobno mający miliony lat węgiel, gaz naturalny, kości dinozaurów, zwęglone drewno z warstw skalnych mających podobno miliony lat, a nawet starodawne wapienie - wszystkie zawierają w sobie węgiel C14. Oczywiście ewolucjoniści dwoją się i troją, by to wytłumaczyć, ale są to łatwe do skontrowania zarzuty. W każdym z ostatnich 4 linków przytacza się przykłady owych desperackich prób uciekania przed rzeczywistością - wraz, rzecz jasna, z odparciem tych zarzutów.

 

Jak w takim układzie można ufać liczbie 4,5 miliarda lat, serwowanej nam na każdym kroku przez ewolucjonistów, autorów programów popularno-(a może pseudo?)-naukowych, dziennikarzy, nauczycieli, itp.? Chociaż ciekawsze pytanie brzmi: jak oni wszyscy mają czelność przedstawiać nam tę swoją nieudowodnioną hipotezę jako fakt?


Zdjęcie: Alpy, Hall in Tirol, Tyrol, Sierpień AD 2009

Komentarze

~strawberrypassion lubię góry :)
06/07/2010 0:21:21
vendee @moonsprincess - ja wtedy pierwszy raz w życiu takie góry widziałem, mi się podobały, ale małżonka moja się ich bała :D

@grafzero - również jestem ciekaw, gdyż bardzo lubię Ostoje Ciemnogrodu :)

@kotarz - od czegoś trzeba zacząć, dlatego punktuję ewolucjonistów ;) Na resztę przyjdzie czas, ja też muszę jeszcze na ten temat poczytać i pomyśleć.

@sprawymiasta - w istocie.

@dawix73 - demony to właśnie nic innego, jak bardzo nieprzyjazne dla człowieka duchy :)

@fijau - otóż to, naukowcy piszą z pewną rezerwą, ale potem ideolodzy totalitarni, naukowcy-showmeni, politycy, nauczyciele, itd. - wciskają to ludziom jako prawdy objawione.
03/07/2010 22:41:09
~fijau Czytuję sobie właśnie jednego fizyka i ciekawe jest, że on nie pisze o teoriach: "jest tak i tak", tylko raczej: "zdaje się, że jest tak" albo "dotychczasowe eksperymenty potwierdzają...". Nie ma pewności, jest tylko przypuszczenie tym wyższe, im częściej teoria się potwierdza i pozwala generować sprawdzalne przewidywania. W nauce sporą rolę odgrywa wiara w teorie. Niektórzy popełniają ten błąd, że ulegają urodzie teorii (naukowcy) albo bezkrytycznie przyjmują za pewnik to, w co naukowcy "tylko" wierzą (nienaukowcy).
03/07/2010 21:34:10
dawix73 Ja uważam że są to raczej bardzo nieprzyjazne dla człowieka duchy.
03/07/2010 14:05:47
~sprawymiasta Wątpliwości w sprawie statusu metodologicznego teorii ewolucji nasuwają się w sposób nieuchronny, bo ewolucjonizm tylko wyjaśnia zaistniałe zjawiska (nie pozwala na przewidywanie przyszłych zdarzeń*). Jeśli mamy wysokie standardy metodologiczne, taka teoria nie dostaje licencji na naukowość. Jednak ewolucjonizm wydaje się być praktycznym sposobem segregowania danych w naukach biologicznych i medycznych, z których to nauk czerpiemy praktyczne korzyści. Tylko tyle i aż tyle. Jeśli ktoś oczekuje od nauki prawd niepodważalnych, to... czeka go frustracja. Szkoła uczy takiego durnego podejścia, a uniwersytety niekoniecznie oduczają. Może zajęcia z filozofii czy metodlogii nauk powinny pojawić się w klasach, ale - z drugiej strony - edukacja i bez nich jest horrorem nadmiaru informacji.

*Podobno w mikrobiologii można ewolucjonistycznie przewidywać przyszłość populacji różnych bakcyli, ale jakoś mi to nie wystarcza.
03/07/2010 13:43:37
kotarz przychylam się do fijau i magn0lia, że kurczowe trzymanie się tego, co wiemy? n/t Pisma, może prowadzić na manowce. Ma być np. 6 tys. lat, więc odrzucamy jako błędne inne wyniki, albo nie szukamy dowodów na własną teorię, tylko punktujemy ewolucjonistów. Są tacy, którzy poszli odważnie w nowym kierunku- Daniken, Sitchn , Creemo, Steiner itp pseudonaukowcy", którzy krytykują oficjalne datowania, oficjalną archeologię. Część z nich robiła doświadczenia, eksperymenty na podstawie rysunków staroegipskich, tekstów biblijnych itp. Świadczy to o otwartości mózgów i odwadze niektórych ludzi, jak niegdysiejszych alchemików, którzy przecierali nowe szlaki w chemii, medycynie itp.- być może więc, mimo że wielu szuka całkiem gdzie indziej- w Obcych., Ufo itp- uda się znaleźć wspólnie metody i dowody nie tylko zaprzeczające ewolucjonistom, ale i wnoszące nową wiedzę, zbliżającą do prawdy. Oczywiście, jeśli najpierw nie zostanie do kodeksów karnych wprowadzone KŁAMSTWO EWOLUCYJNE..
03/07/2010 1:45:32
grafzero Ooooo to hmmm ciekaw jestem opinii, bo Licheń to bardzo hmmm ciekawe miejsce. Ja zawsze powtarzam, że ono świetnie oddaje polską religijność - dużo kiczu ale i dużo piękna. Wielka bazylika i ciche malutkie kapliczki w lesie Grąblińskim. Gwar i tłok sankturaium i cisza nad jeziorem :)
02/07/2010 23:25:03
globtroter28 Myślę,że hipoteza 4,5 mld lat Ziemi jest...opinią ,tyle że-jak sam zauważyłeś-serwowaną przez ogół,masy naukowców,pedagogów,dziennikarzy. Opinia podawana w dużej częstotliwości staje się faktem.Niestety...
A zdjęcie ogromnie mi się podoba-uwielbiam góry :)
02/07/2010 21:59:08
vendee @grafzero - No właśnie tak jakoś się złożyło, że nawet nie wiedziałem, że mam tak blisko :D Dopiero jak przeglądałem w różnych książkach co można w Wielkopolsce ciekawego zobaczyć, to ze zdziwieniem natrafiłem właśnie na Licheń.
02/07/2010 21:55:14
grafzero A był już Waćpan w Licheniu kiedyś?? Bo ja kilkanaście razy :) Pierwszy raz tak dawno, że nawet nie pamiętam, w czasach gdy się jeszcze o bazylice nie śniło ;)
02/07/2010 21:29:07
sdms re: no mi siostra dzisiaj zagroziła sądem, bo stwierdziłem, że jak mała jeszcze raz podniesie na mnie rękę to się skończy laniem ;]
02/07/2010 20:55:15
zeppelin1968 Na początku było słowo
A słowo było u Boga
i Bogiem było słowo...
Tymi słowami Ewangelista Jan sięga poza granice wyznaczające początek naszego czasu
i tego się trzymajmy my wierzący
02/07/2010 20:50:55
bencbenc re: owszem, trzeba poświęcić cały dzień, aby zwiedzić w pełni poznańskie ZOO, ale skoro ja już tam byłam i każdy kąt odwiedziłam, to teraz czas na relaks z książką wśród zieleni.
02/07/2010 20:38:21
symphonic super :)
02/07/2010 19:36:22
vendee @szeva - pamiętam, Hovind wtedy powiedział coś w stylu "to musiał być naprawdę długi poród!" :D
02/07/2010 19:22:29
bl00dyvalentine Ciekawe, jak to naprawdę jest...
Swoją drogą to wiele tu ciekawych informacji!:)
02/07/2010 17:42:46
szeva kiedys zbadano mamuta C14 i wyszło ze jedna jego czesc miała kilkanascie tysiecy lat a druga kilkadziesiąt.
02/07/2010 17:25:20
bencbenc bardzo ładne zdjęcie :)
02/07/2010 17:24:14
grafzero Badanie wieku za pomocą rozpadu izotopu C14 są błędne jeżeli zachodzą bardzo wysokie temperatury bądź mamy do czynienia z naprawdę dużą dawką wilgoci. Narobił one sporo kłopotu naukowcom przy badaniach całunu turyńskiego.
Co do wsześniejszych teorii cóż nasuwa mi historia z książki "Bogowie groby i uczeni". Ceram pisze o mieście w Ameryce prekolumbijskiej zniszczonym przez wybuch wulkanu. Archeolodzy postanowili ułatwić sobie pracę z datowaniem wieku miasta i wysłali próbki magmy geologom. Jakież było ich zdziwnienie kiedy okazało się, że geolodzy wydatowali skałę na kilka milionów lat wstecz. Kiedy sprawę wyjaśniono (a miasto miało jedynie kilka tysięcy lat), geolodzy przyznali że przy ich pracy takie pomyłki to margines błedu. No cóż :]....
A w ogóle z całością kojarzy mi sie cytat z "Alicji" Jacka Piekary - "Kiedy fakty przeczą teorii, wypierdolmy fakty - teoria obroni się sama" :]
02/07/2010 17:18:58
~magn0lia za duży mętlik Waść siejesz w umysłach:)
Ale z dopasowywaniem - podobnie jak fijau byłabym ostrożna :))

pozdrowienia zostawiam
02/07/2010 16:41:48

Informacje o vendee


Inni zdjęcia: Today quenTopografia korzystna. ezekh114Dziś klaudiasara47:* patrusia1991gdFajne miejsce pracy. ezekh114Ja nacka89cwa... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24