Photoblog.pl

Załóż konto

 

2013/08/03   

7.

« następne   poprzednie »
7.
Kategoria:
opisy ^^

Czas to upływające chwile, ziarenka piasku przesypujące się w klepsydrze. Czas to momenty i zdarzenia, którymi tak chętnie próbujemy go mierzyć. W każdym momencie, w każdej chwili, w każdym zdarzeniu kryją się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. W każdej chwili kryje się wieczność. Każde odejście jest zarazem powrotem, każde pożegnanie powitaniem, każdy powrót rozstaniem. 

 

Czasami gdy się tego najmniej spodziewasz, pojawiają się anioły, które rozświetlają Twoją drogę kiedy łzy nie pozwalają Ci dojrzeć światła i ponownie uwierzyć. 

 

Co oznacza słowo przyjaźń lub określenie przyjaciel? Czy to tylko puste słowa, przyzwyczajenie, że osobę którą lubisz nazywasz przyjacielem, a łączącą was więź przyjaźnią? Na miano przyjaciela powinno się zasłużyć, a na prawdziwą przyjaźń zapracować. 

 

Każdy z nas jest kimś niepowtarzalnym. Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim co masz. 

 

Piekło jest wtedy, kiedy ludzie, których kochasz najbardziej na świecie, sięgają po twoja duszę i wyrywają ci ją. I robią to tylko dlatego, że mogą. 

 

Każdy samotnik, choćby się zaklinał, że tak nie jest, pozostanie samotny nie dlatego, że lubi,ale dlatego, że próbował stać się częścią świata, ale nie mógł, bo doznawał ciągłych rozczarowań ze strony ludzi. 

 

Samotność? Na początku boli, a potem człowiek zaczyna się przyzwyczajać. W końcu się z nią oswaja i staję się obojętny na uczucia innych. Bo wiesz, samotnemu człowiekowi łatwiej, gdy staje się egoistą. 

 

Samotność nie jest zła. Jest wredna, przygnębiająca, ale nie jest zła. Czasem tylko daje nieco surowsze spojrzenie na rzeczywistość. 

 

Usiądź na krańcu własnej wyobraźni i naciesz się widokiem, który pożera rzeczywistość. 

 

Zależy Ci na czymś? Walcz. Wstawaj i nigdy się nie poddawaj. Nie ma celu, którego nie jesteś w stanie osiągnąć i marzenia, którego nie możesz spełnić. Nawet jeśli wydaje Ci się, że to już koniec, nie przestawaj wierzyć - to właśnie wytrwałym życie daję szansę. 

 

Fałszywy przyjaciel milknie z dnia na dzień bez powodu i nie odezwie się nawet wtedy, gdy jest potrzebny. Najwyraźniej czeka, aż sam będzie czegoś potrzebować. 

 

Jeśli ludzie są ze sobą blisko i psychicznie, i fizycznie, to lubią to i wzajemnie sobie sprzyjają. Intymność jest możliwa wtedy, gdy czujemy się swobodnie i zachowujemy naturalnie - nie musimy nieustannie odgrywać jakiegoś teatru. Możemy posiedzieć sobie w kapciach i ulubionej piżamie w łosie i nie chować się po kątach, kiedy nam burczy w brzuchu. To też jest intymne. Rutyna rodzi się z zaniku intymności, wzajemnej akceptacji i zainteresowania. 

 

Realność nie ma znaczenia. Percepcja jest wszystkim. Liczy się to, co myślisz. Uznasz, że coś jest wrogiem i zniszczysz to, choćby i wrogie nie było. Magia interpretuje twój punkt widzenia. Nie pozwoli ci zabić tego, kto według ciebie jest niewinny, lecz zniszczy każdego, kogo uznasz za wroga. Decyduje to, w co wierzysz. 

 

Podobno kiedy człowiek się z czymś już całkowicie pogodzi i niczego od losu już się nie spodziewa, to wtedy to, o czym marzył dostaje. 

 

Ciągle wydaje nam się, że poradzimy sobie ze wszystkim sami, że będziemy niezależni od wszystkich, że nie potrzebujemy nikogo do szczęścia. Lecz gdy prawie sięgamy dna, jedyne czego chcemy, to osoby pełnej miłości, która nas mocno przytuli i nigdy nie opuści. 

 

Mówimy, że nie potrzebujemy miłości, że nie teraz, że nie jest potrzebna, że nie kochamy, ale tak naprawdę, każdemu serce się smuci, gdy widzi zakochaną parę. każdy z nas potrzebuje choć trochę uczuć. nie zaprzeczajcie prawdzie. przecież to nie wstyd. 

 

Czasem wszystko milknie. Harmider na ulicy, stukot pralki, czasem własne myśli. Świat nagle staje. Są też uczucia, których nie należy ubierać w słowa. Są marzenia, o których nie watro wspominać. Są czyny, do których nie można się przyznać. Jest tęsknota, od której nie da się uciec. 

 

To by było na tyle :) za 25 'fajne' kolejna notka <3 jeśli macie jakieś pomysły, zgłaszajcie je w komentarzach. Opowiadania wysyłajcie na e-mail [email protected] jeżeli chcesz, aby Twoje zdjęcie znalazło się w następnej notce, wyślij do niego link w prywatnej wiadomości :>

5 komentarzy
Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika thirteenthirtyfive.
werka782  - 07/08/2013 19:39:56
Ślicznee too ;]
Zapraszam do mnie ;*
madnajt123  - 05/08/2013 12:12:11
Ładneee *.*
oczyjakchmury  - 04/08/2013 10:00:56
Ładnie. :3
Zapraszam do mnie :*
Jak chcesz to pytaj na asku :3
smerfetka123456  - 04/08/2013 9:09:58
slicznnaaa ;***
+ wpadnij ^.^
lolaaax3  - 03/08/2013 22:45:19
myslalam pierw ze to marina :D

Najnowsze wpisy

14. opisy

 

13. Tałi (Studio pokój) cytaty

 

12. opisy

 

11. opisy

 

10. opisy

 

9. opisy

 

8.

 

7.

 

Wszystkie wpisy