photoblog.pl
Załóż konto
Dodano: 26 CZERWCA 2012

PRZYGODY KOTA FILEMONA

Przygody kota Filemona - w latach 1972-1981 w Studiu Małych Form Filmowych Se-ma-for powstał serial telewizyjny zrealizowany w technice animacji rysunkowej. Pierwsza seria 13 odcinków nosiła tytuł Dziwny świat kota Filemona. Drugą, 26-odcinkową serię zatytułowano Przygody kota Filemona.
Poszczególne odcinki opowiadają o przygodach dwóch kotów  starego, doświadczonego Bonifacego, oraz Filemona  małego, naiwnego kotka, ciekawego świata. Obaj mieszkają w wiejskiej chacie z "Dziadkiem" i "Babcią".

 

Filemon to bardzo ciekawski mały kotek. Co rusz coś mu się przytrafia.Dla młodego kociaka świat jest pełen niespodzianek i wyzwań. Na podwórku i w wiejskim domku przecież tyle się dzieje. Myszy harcują, lis czai się na kury, jakieś strachy kołaczą się na strychu. Niektóre kocie wyprawy mogą być niebezpieczne. Z opresji ratuje Filemona stary czarny kocur Bonifacy, całymi dniami wylegujący się na piecu. Od niego tytułowy bohater pobiera życiowe nauki. Jednak ani myśli stosować się do nich, musi wszystko sprawdzić sam.

 

http://www.youtube.com/watch?v=K6t3vbfNfqA

 

ZAPRASZAM NA FANPAGE - https://www.facebook.com/pages/Smak-dzieci%C5%84stwa/259205950827290?ref=tn_tnmn

 

DODAWAJCIE DO ZNAJOMYCH

 

Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika smakdziecinstwa.