Photoblog.pl

Załóż konto

2021/01/14   

 

« następne   poprzednie »
Powiększenie

 Dziś są urodziny, 14 stycznia, 31 lat temu urodziła się Paulinka,

Mimo świadomości, tej przykrej świadomości, bo od ponad 10 lat dotarło do mnie, a czasami wciąż dociera, że Paulinka odeszła i ten fakt przejawia się w mojej głowie na przemian z moimi dzisiejszymi wyobrażeniami tego jak by wyglądało życie siostry.

    Może byłaby już szczęśliwą mamą, kto jak kto, ale ona z pewnością przelałaby tę piękną energię na swoją pociechę, przelałaby wszystko to co było w niej samej najpiękniejsze. Jedyne na co mogę sobie w tej chwili pozwolić to zwizualizować te wyobrażenia, widzę to, ale co mi po tym, skoro to nigdy się nie wydarzyło, a Paulinki nie ma już blisko od 11 lat. Minęło tyle czasu a ja pamiętam wciąż te ostatnie 20 urodziny, jakby to było może z maksymalnie 5 lat temu.     
    W poprzednim roku przekroczyliśmy granicę 10 lat, ten czas wydaje się już być tak oczywisty, te 10 lat już jakby się z tym człowiek utożsamił, ale ranga tych cyfr i te tysiące dni które się za tym kryją jest niewyobrażalna, bo przecież przez te 10 lat może się tak wiele w życiu wydarzyć, zawsze sobie to porównuje do różnych sytuacji, przez 10 lat można zdążyć założyć rodzinę, mieć dzieci, już je wychować, wydaje mi się, że to byłoby marzenie Paulinki, jedno z wielu niespełnionych marzeń na które zabrakło jej niestety czasu.

    Gdyby zmienić bieg tej historii, to jestem przekonany i wierzę, że dziś 14 stycznia odnaleźlibyśmy się w naszym domu w najbliższym gronie, aby wypić kawę i po prostu spędzić ze sobą jak najwięcej czasu, z uśmiechem na twarzy i tak po prostu najnormalniej na świecie.
    Wiele bym dał za taką chwilę, oddałbym wszystkie materialne rzeczy byleby tylko móc przeżyć takie doświadczenie, a nie tylko sobie to wyobrażać. Takie moje marzenie, które jest marzeniem nie do zrealizowania.
    Nie możemy się spotkać, nie możemy zrobić tego w tradycyjny sposób, pozostaje tylko stanąć przed ogrodem i zamilknąć, jak co roku przez ostatnią dekadę. Tylko tyle dziś mogę dać od siebie, tylko tyle.

https://www.youtube.com/watch?v=9mhw0oKs_QU


7 komentarzy
niscon - 11/05/2021 20:50:32
Jutro 12 maja , znowu wszystko powróci Czas nigdy nie uleczy Ran czas tylko koi nasze cierpnie
docentrb - 17/01/2021 9:59:32
Próbuję kolejny raz otworzyć film pod linkiem, ale niestety zawsze mam komunikat, iż jest on niedostępny. Zapalam codzienne światełko pamięci o Dziewczynach...
Photoblog.PRO rudedamien - 17/01/2021 14:17:27
Jest to filmik w X rocznicę odejścia.

nieprzerwanalekcjamuzyki  - 17/01/2021 2:48:08 z telefonu komórkowego
Połóż proszę kwiat na Jej grobie, ode mnie. Zrobiłam dla Niej miejsce w moim sercu <3
wiktoria - 15/01/2021 14:48:52
Damianie wierzę tak jak Ty, że Paulina na pewno byłaby wspaniałą Mamą i miałaby równie piękne jak i wartościowe dzieci. Ona taka była, widać to w oczach. Oczy są źwierciadłem duszy. Mam tylko nadzieję, że Paulinka i Kornelka widzą to, że się o nich pamięta.
p29 - 14/01/2021 20:58:54 z telefonu komórkowego
[*]
docentrb - 14/01/2021 19:00:21
To prawda Damianie. Możemy marzyć o czymś realnym i o tym co zostanie tylko marzeniem. Jednak i to pierwsze i to drugie nadaje sens naszemu życiu, ładuje nas pozytywną energią i pozwala przezwyciężać życiowe trudności. Wielka tragedia Dziewczyn dzięki Twoim przekazom stała się tą pozytywną energią z której czerpie wielu ludzi. Paulinka rośnie, dojrzewa i staje się coraz piękniejsza w naszych sercach. Codzienne światełko pamięci o Nich...

Najnowsze wpisy

Dwunasta rocznica odejścia

 

32 Urodziny Paulinki

 

Pierwszego Listopada 2021

 

XI rocznica odejścia

 

Wpis rudedamien

 

Pierwszego Listopada 2020

 

X Rocznica Odejścia

 

Wpis rudedamien

 

Wszystkie wpisy