Od czego by tu zacząć... Wczoraj był herb zdjęty z jednej z miejskich tablic informacyjnych...
A więc herb Skierniewic czerpie inspirację dla swojego wizerunku z dawnej pieczęci miejskiej a jego powstanie sięga XV wieku. Podobnie jak herby wielu miast obecnego województwa łódzkiego.
Historycy nie mają łatwego zadania z określeniem od kiedy dokładnie istnieje osada w Skierniewicach. Wiadomo natomiast, że miasto zostało utworzone w 1457 roku. Archeologia dostarczyła informacji, że tereny w okolicach Skierniewic były nawiedzane przez ludzi już w paleolicie (około 54 000 lat p.n.e.). W Skaratkach odkopano kości mamuta z nacięciami dokonanymi ludzką ręką. Gdy przywędrował w te okolice lodowiec przez 40 000 lat nie działo się na tych ziemiach nic ciekawego. Jakieś 10 000 lat p.n.e. pojawili się pierwsi wędrowni łowcy. Z okresu mezolitu (jakieś 6000 lat p.n.e) pochodzi najstarsze w Polsce wykopalisko grobowe.
I to chwilowo tyle by się nie mądrzyć przepisując z Internetu i mądrych książek (Jan Józefacki – Dzieje Skierniewic).
Tytuł notki w żaden sposób nie koresponduje z albumem grupy AUDIENCE... Na tym wzgórzu nad zalewem mieszkał pewien "chłopek roztropek". Teraz jego dom się wali. A może już się zawalił? Gdy byłem mniejszy to mi mówili, że w domu tym straszy. Na foto stan z 29 sierpnia 2004 roku.