photoblog.pl

Załóż konto
Dodano: 20 CZERWCA 2015
Fot. Łukasz Doojcz Photograpy
Bluza; MAJORS
Buty; Supra - www.footshop.pl

Prawdziwą dojrzałością jest na pewno to, gdy uświadamiamy sobie, że nie jesteśmy pępkiem świata.

Ostatnio powiedziałem kilku osobom bardzo ważną rzecz, że zbyt głębokie myślenie nad życiem prowadzi na dno a czemu? Najlepszym przykładem na to są słowa pewnego psychologa podczas wykładu na temat zarządzania stresem. Psycholog przeszedł się po sali. Gdy podniósł szklankę z wodą, wszyscy pomyśleli, że zaraz zada pytanie; "czy szklanka jest w połowie pusta czy pełna". Zamiast tego, z uśmiechem na ustach, zapytał "ile waży ta szklanka?".

Odpowiedzi były różne, od 200 g do 0,5 kg

Psycholog odpowiedział: "Nie jest istotne ile waży ta szklanka. Zależy ile czasu będę ją trzymał. Jeśli potrzymam ją minutę to nie problem. Gdy potrzymam ją godzinę, będzie mnie boleć ręka. Gdy potrzymam ją cały dzień, moja ręka straci czucie i będzie sparaliżowana. W każdym przypadku szklanka waży tyle samo, jednak im dłużej ją trzymam tym cięższa się staje.

Kontynuował: "Zmartwienia i stres w naszym życiu są jak ta szklanka z wodą. Jeśli o nich myślisz przez chwilę nic się nie dzieje. Jeśli o nich myślisz dłużej, zaczynają boleć. Jeśli myślisz o nich cały dzień, czujesz się sparaliżowany i niezdolny do zrobienia czegokolwiek.

Pamiętaj by odłożyć szklankę - pamiętaj by iść na przód i działać by sytuacje zbyt często się nie powtarzały.

Www.maksrutkowski.blogspot.com

Komentarze

~a1111111 Słuszne spostrzeżenie. Widać zalety czytania. z innej beczki. Czy znasz jakiś film kanadyjskiego reżysera Xaviera Dolana?
21/06/2015 11:51:33
pro100wryyj Piękna notka ;) i zgadzam się e 100%..
21/06/2015 9:50:03

Informacje o myskimolife


Inni zdjęcia: Obraca się mocno strawkaHana ni natte~ tetsuryuusasuOxted ortalionik940 akcentovaUmbrella fraupandaJak co dzień bominicniepasujexdZima xtasteoffreedomxInne photographymagicNatura strazniklasuJa naciusia1989