Obczaiłem dziś listy biegów górskich i wybrałem mniej więcej, gdzie chcę statować. Nie deklaruję się na 100% na konkretne biegi, ale na 100% deklaruję się na zasięg w tym roku. Biegów po asfalcie w ogóle nie biorę pod uwagę, ani nie interesuje mnie jaki mam zasięg na asfalcie. Definiuję swój docelowy zasięg górski na poziomie trail maratonu minimum. Robi mi to tyle, że wiem jak sobie dopasować plan treningowy. Ostatnie tygodnie dawały wyzwania głównie pod kątem trudnego śliskiego podłoża oraz niskich temperatur, co przy 3h treningu w dziczy nie było takie łatwe, więc nie narzucałem już sobie wyzwań tempowych, najczęściej i tak biegnę trochę za szybko, jak na zadany dystans (porównując do trenerskich tabelek).
Ale teraz śnieg sie stopił i za chwilę będzie sucho, więc można przejść do treningów progowych, do interwałów i budować większą moc biegową. Ponieważ moi znajomi walczą z kontuzjami, co jest dla mnie przestrogą, planuję rzetelnie budować stabilizację i elastyczność. Moja biegowa pasja rozwija się można powiedzieć samoczynnie - wiele wyników wybiegałem po prostu z potrzeby serca, bez treningowych planów, bez kontuzji, działając intuicyjnie albo na podstawie doświadczenia wspinaczkowego. Myślę, że jak dodam do tego teraz treningi tempowe, to taka inwestycja może spowodować, że na jesień pobiegnę coś ultra. A narazie na lipiec mam cel 45km w górach.
29 SIERPNIA 2023
9 LIPCA 2023
12 CZERWCA 2023
1 MAJA 2023
1 MARCA 2023
7 LISTOPADA 2022
13 WRZEŚNIA 2022
11 WRZEŚNIA 2022
Wszystkie wpisyInni zdjęcia: Ja patki91gd:* patki91gd;) patki91gd... maxima24Wg standardów. ezekh114... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24