Photoblog.pl

Załóż konto
Dodane 24 LUTEGO 2017 , exif
Wyświetleń: 223

One pill makes you larger
And one pill makes you small
And the ones that mother gives you
Don't do anything at all

 

 

Każdemu człowiekowi przytrafia się czasem w życiu taki dzień, którego nie zapomni już nigdy. Wodząc wieczorami wzrokiem po nierównościach sufitu, wracam myślami do tych przeżyć, które dane mi było doświadczyć w przedostatni dzień poprzedniego roku. Niemal za każdym razem na myśl o tej przygodzie zastanawiam się jak bardzo zmieniło się moje życie w ciągu tych ledwie kilku godzin. Zdaje się, jakby to właśnie wtedy wszystkie przykrości - niepozwalające jak dotąd czerpać w pełni radości z życia - uleciały i rozproszyły się bezpowrotnie, jakby dym z niedopalonego papierosa, tlącego się w popielniczce, w którymś z setek tysięcy zatęchłych barów, w naszym niepowtarzalnym kraju nad Wisłą.

 

Wciągnął mnie prąd, który zmusza, by wierzyć, że tam, dokąd razem z nim zmierzam czeka na nas coś lepszego, niż wszystkie przyjemności, które dotychczas mnie spotkały. Zatriumfowała krystaliczna, wirująca energia, tak silna, że niepostrzeżenie słumiła złe nałogi, drzemiące we mnie od lat.

 

Nowy Rok był niczym dobroć, którą wylewałem z siebie przez całe życie, nigdy nie dostając satysfakcjonującej kompensaty. Teraz uderzyła ona w sam środek mnie ze zdwojoną - a co bardziej prawdopodobne - z potrójną siłą, stawiając mnie znów w pozycji dłużnika wobec świata. Przebyłem najtrudniejszy etap mojej drogi. Stanąłem na szczycie i widzę z góry każdy kolejny zakręt.

 

 

Uginałem się pod trudnościami, posiadającymi zapewne wielką, pouczającą wartość. Ludzie cenią sobie ogromne pożytki doświadczenia.

Ale w praktyce doświadczenie oznacza zawsze coś przykrego - przeciwieństwo uroku i niewinności złudzeń.

 

Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika leman99.
padholder ale cacuszko :)
25/02/2017 1:18:33