Photoblog.pl

Załóż konto

Jedna, jedyna i zawsze ta sama. 
zapisz

Seria ciężkie tematy

Wyświetleń: 476

Dziwne tu pisać, ale mam poczucie, że tu mogę wylać uczucia. 

 

Ciężki  temat w dzisiejszych czasach jest to wywieranie wyrzutów sumienia przez osoby bliskie.

Wierzę w to głęboko w serduszku, że nikt nie chce źle i każdy na swój sposób jest dobry.

 

NO ALe .. 

 

Są momenty gdzie trzeba się czasem zatrzymać i przemyśleć zachowanie innych i to o co nas pytają czy rozmawiają, postawić się w sytuacji innych, a nie tylko myśleć o własnych ambicjach. 

To, że my jesteśmy w takiej sytuacji to nie znaczy, że ktoś ma identyczną sytuacje. Nie mierzmy wszystkich własną miarą. Nie znaczy to, że musimy sobie zabierać czy dodawać, bo ktoś ma gorzej lub lepiej. A przede wszystkim nie możemy wywierać na kimś odpowiedzialności za jakieś nasze niepowodzenia czy wpadki życiowe, bo każdy jest inny. I warto się zastanowić czy kogoś bliskiego nie krzywdzimy za nasze pochopne słowa lub czyny. A na prawdę to nie będzie dla nas ujma, że wtedy nie będziemy myśleć o sobie.

 

Być egoistą jest dobre, lecz w pewnych granicach - zdrowych granicach. Ważne jest życie w zgodzie z samym sobą i dbać o nasze szczęście natomiast nie zapominajmy, że otaczają nas ludzie z którymi chcemy żyć i dzielić nasze życie jak zamkniemy się tylko na sobie to niestety, ale nikt z nami nie będzie chciał żyć. 

 

 

Całkowicie godzę się z tymi negatywnymi emocjami, przynajmniej się staram. Wierzę w to, że wylane łzy oczyszczają mnie od środka. A wszystko co nas spotyka jest po coś. 

 

Dokładnie dzisiaj w nocy dostałam wiadomość od znajomego która od środka mnie tak mocno podbudowała i tyle wiary co mi dała nie sądziłam już od jakiegoś czasu, że mogę być tak postrzegana przez ludzi i dało mi to bardzo dużo siły i dziękuje mu bardzo za to z całego serca. 

"Ja wiem, że się uda :) Że będziesz szczęśliwa i spełniona! Zbyt piękne masz wnętrze i osobowość żeby żyć nieszczęśliwa. Jesteś warta wielu starań i miej tego świadomość żebyś nigdy nie poświęcała swojego cennego czasu komuś kto na niego nie zasługuje, bo czas to najcenniejsze co mamy w życiu" 

Jestem wdzięczna za to, że tacy ludzie są w moim otoczeniu i nie sądziłam, że to będą te osoby które pomogą.

 

Ciężkie wybory to te które pozwolą nam być szczęśliwymi i spełnionymi ludźmi.