Emocje
Wikipedia mówi nam:
Emocja, (łac. emovere) - silne odczucie (świadome lub nieświadome) o charakterze pobudzenia pozytywnego (pod wpływem szczęścia, zachwytu, spełnienia) lub negatywnego (pod wpływem gniewu, odrazy, strachu).
Emojce to nic innego jak to co mówi nam nasze ciało lub co myślimy. I tu mógłbym już skończyć ale dopiero zacząłem. Jest wiele źródeł emocji. To najczęściej my sami ( lub też bodźce, które ją powodują) tak naprawdę wszystko (WSZYSTKO) jest w naszym umyśle, więc te emocje również. Wpływają na to co myślimy a więc i na to co mówimy. Nasze myśliwpływają na nasze zachowanie, my wpływamy na otoczenie, a otoczenie wpływa na nasze myśli. Jest to zamknięte koło. Wszystko zaczyna się od myśli. No tak... czyli my(nasze myśli) mogą wpływać na nasze emocje ? Jasne, że tak! To my możemy wpływać na nasze emocje! I tu zaczynająsię schodki. Jak to zrobić, żeby wpływać na nasze emocje? Ale odpowiedź jest bardzo prosta. Myślami, to właśnie myślami możemy wpływać na nasze emocje. Czyżby paradoks? Emocje mówią nam co myślimy, a za razem myśli mogą wpływać na emocje? Tak. Jak to się dzieje? Jeżeli egzystujemy sobie w świecie, pełnym zdarzeń, to niektóre(nie wszystkie, bo wszystkie nas nie dotyczą) z nich wpływają na nas, na nasze myśli i emocje. Niektórzy z nas podchodzą do pewnych spraw, bardziej logicznie aniektórzy emocjonalnie. Obie te formy są w porządku. Emocje to jest to co mówi nam nasze ciało. Każda emocja u każdej osoby, może być odczuwalna w różnym miejscu np w ramionach, brzuchu czy dłoniach. Dlaczego myśli wpływają na emocje? Dlatego, że to w zależności od tego jak my mylimy, dane zdarzenia mogą być przyjemne lub nie. Np szef wywalił kogoś z Twojej pracy. Teraz tak, jeżeli myślisz, że nie przepadałeś za tą osobą, to nie ma to dla Ciebiewiększego wpływu i czujesz np obojętność. Natomiast jeżeli żywiłeś do tej osoby sympatię czujesz np żal czy przykrość. Punkt widzenia zależy od punku siedzenia( I na czym się siedzi - jakby ktoś mógł dodać).
Chciałbym zaznaczyć, że nie ma złych i dobrych emocji. Czy negatywnych i pozytywnych. Nie ma takich. Są emocje trudne do przeżywania jak i przyjemne (czy łatwe). Kiedy czuje ktoś żal czy smutek, to też jest wporządku i to wcale nie jest negatywne czy złe. Jest to po prostu trudne. W zależności od zdarzenia(zdarzeń czy okoliczności) możemy wyróżniać takie rodzaje(kategorie, czy jak to nazwać) emocji: Nastroje - skłonność doodczuwania pewnych emocji w dłuższym czasie; Uczucia - najczęściej żywione do kogoś, czegoś. Mogą być krótkotrwałe lub długo trwałe; Afekty - emocje odczuwane nagle, najczęściej pod wpływem silnych bodźców. Tych kategorii możemy tu trochę wypisać. Są tu one podzielone min. na siłę i czas.
Emocje, czy odczuwanie, niesamowicie wpływa na nasze działania. Pobudza nas do działania. Np jeżeli mamy jakieś marzenie i czegoś bardzo pragniemy to będziemy robili wszystko aby to w końcu osiągnąć. To z jaką siłą odczuwamy emocje, to to z jaką siła i częstotliwością wysyłamy wibracje przed siebie. Miłość jest najsilniejszą wibracją. Te wibracje, to jest to co odbiera wszechświat. Wszechświat dostosowuje się do tych wibracji i tak się zmienia, że jeżeli tylko będziemy działać to otrzymamy to o co walczymy.
Emocje, są niezwykłym narzędziem jakie mamy. Wpływają na nas i na nasze działania, ale w zależności od tego jak myślimy inaczej odczuwamy te emocje. Musimy pamiętać o tym, że bezwzględu na to co odczuwamy w danej chwili mamy wpływ. Zawsze wszędzie i bez wyjątku.
PS.
Emocje to temat prawie bez dna, więc moja notka nie wyczerpuje go wcale, jestem ograniczony ilością znaków :P
Inni zdjęcia: 88888888888 podgolymniebem1547 akcentovaDrops & Sunset photoslove25Chapeau bas. ezekh114Miłość jednego imienia samysliciel35Wybrzeże morza czerwonego bluebird11Po przerwie liskowata248Perspektywa. ezekh114Moje nowe butki # PUMA xavekittyxKwitki z mojej rabatki :) halinam