photoblog.pl
Załóż konto
Ważne!

Zdjęcie widoczne dla użytkowników posiadających konto PRO

Kup konto PRO
Dodane 7 GRUDNIA 2009 , exif
32
Dodano: 7 GRUDNIA 2009

(...)potrafi zawsze zachować twarz ! :)

 

 

Mój najpiękniejszy Romeczek ;*

Komentarze

fluorescencyjnaaa Koniec z "podbijaniem legitymacji". ZUS stwierdzia, że legitymacje ubezpieczeniowe są już niepotrzebne i z końcem roku kończy ich wydawanie. Dokumenty, które do tego czasu zostaną przekazane pracownikom, zachowają ważność w 2010 roku. Ci, którzy dokumentu mieć już nie będą, będą musieli "zaufać" komputerom.

– Od 1 stycznia ZUS nie będzie wydawał legitymacji ubezpieczeniowych zarówno firmom, jak i osobom prowadzącym działalność pozarolniczą – mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Przemysław Przybylski.

Firmy mają więc bardzo mało czasu, jeśli chcą swoim pracownikom zapewnić dokumenty - jeśli firma zgłosi się po 31 grudnia po nowe legitymacje dla pracowników, już ich nie otrzyma. Dlaczego? – Bo nie są już potrzebne – odpowiada odpowiada gazecie Mirosława Boryczka, członek zarządu ZUS ds. ekonomiczno-finansowych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych postanowił zaufać komputerom. Zdaniem ZUS, wszystkie informacje niezbędne do potwierdzenia tego, czy dana osoba jest objęta ubezpieczeniem, są przekazywane do NFZ drogą elektroniczną.

Jest jednak pewien szkopuł: systemy ZUS i NFZ nie są kompatybilne, co powoduje, że dane z ZUS trafiają do Funduszu nawet z kilkumiesięcznym opóźnieniem - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". - To nie prawda. Dane są przekazywane raz w tygodniu - prostuje rzecznik ZUS w rozmowie z tvn24.pl.

Informacja o opłaceniu składek konkretnego pacjenta w praktyce jest potrzebna w przychodni. – Już teraz nie zawsze recepcjonistki wiedzą, czy dokument od pracodawcy potwierdzający ubezpieczenie jest aktualny, bo potwierdza on opłacanie składki zdrowotnej, ale za poprzedni miesiąc – mówi Zenon Krzyształowicz z Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Chrzanowie (woj. małopolskie). Czy bez legitymacji nie będzie gorzej?

Zamieszanie ze składkami

ZUS uważa jednak, że zaprzestanie wydawania legitymacji nie powinno mieć żadnego wpływu na możliwość korzystania z nieodpłatnej opieki medycznej. Zamiast niej dokumentem potwierdzającym prawo do nieodpłatnego leczenia dla pracowników będzie m.in. druk ZUS RMUA, na którym znajdują się informacje o miesięcznej kwocie opłaconych składek.

Każdy pracodawca ma obowiązek co miesiąc wystawić taki dokument. W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą potwierdzeniem ubezpieczenia nadal będzie druk zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego oraz dowód opłacenia składek, dla osób ubezpieczonych w KRUS takim dokumentem będzie zaświadczenie lub legitymacja podstemplowana przez KRUS.

W przypadku emerytów i rencistów np. legitymacja lub odcinek emerytury lub renty. Dla osób bezrobotnych – aktualne zaświadczenie z urzędu pracy o zgłoszeniu do ubezpieczenia zdrowotnego.

Legitymacje wydane dotychczas i te, które otrzymają pracownicy przed 31 grudnia, nie od razu stracą ważność. - Będą aktualne aż do momentu wyczerpania miejsca, gdzie co miesiąc pracodawca stawia pieczątkę i tym samym potwierdza objęcie pracownika ubezpieczeniem zdrowotnym – mówi gazecie Edyta Grabowska-Woźniak, rzecznik NFZ.

W Narodowym Funduszu Zdrowia ubezpieczonych jest 36,9 mln osób.
08/12/2009 21:52:55
fluorescencyjnaaa Już 5 grudnia prezydenci Rosji i i USA, Dmitrij Miedwiediew i Barack Obama, mogą spotkać się w Oslo, by podpisać nowy traktat, który ograniczy potencjały ofensywne obu krajów. Nowy dokument ma zastąpić wygasający 5 grudnia układ o redukcji broni strategicznych z 1991 roku (START-1).

O możliwym spotkaniu informują w poniedziałek rosyjskie dzienniki "Wiedomosti" i "Kommiersant". Powołując się na źródło zbliżone do rosyjskiego MSZ, "Wiedomosti" donoszą, że Amerykanie dali do zrozumienia, że chcą podpisać traktat już 5 grudnia w Oslo. To właśnie tam, 10 grudnia Obamie wręczona zostanie Pokojowa Nagroda Nobla.

"USA gotowe wyjść naprzeciw"

Z kolei rosyjski "Kommiersant", relacjonując rozmowy Miedwiediewa i Obamy w Singapurze, informuje, że "nie bacząc na utrzymujące się rozbieżności w sprawie nowego układu o redukcji strategicznych broni ofensywnych, Moskwa i Waszyngton zamierzają podpisać ten dokument już w grudniu". Zdaniem gazety, "wygląda na to, że w tym celu Stany Zjednoczone gotowe są wyjść naprzeciw niektórym żądaniom Federacji Rosyjskiej".

Cytując źródło znające przebieg rosyjsko-amerykańskich rokowań, "Kommiersant" przekazuje, że strony wciąż różnią się w dwóch kluczowych kwestiach: minimalnej liczby systemów przenoszenia broni jądrowej oraz mechanizmu kontroli mobilnych międzykontynentalnych rakiet balistycznych.

W Singapurze Obama i Miedwiediew potwierdzili zamiar zawarcia nowego porozumienia START przed końcem tego roku. Amerykański prezydent oświadczył tam, że w ostatnich miesiącach w negocjacjach osiągnięto znaczący postęp. Z kolei Miedwiediew oznajmił, że do ustalenia pozostały już tylko kwestie techniczne i polityczne.

Doradca Białego Domu ds. Rosji Michael McFaul ujawnił w niedzielę, że strony rozmawiają o dwóch porozumieniach: nowym START i umowie pomostowej (bridging agreement), która przedłuży okres obowiązywania START-1 do czasu ratyfikowania nowego traktatu przez parlamenty dwóch krajów.
08/12/2009 21:52:47
fluorescencyjnaaa Macie dwa tygodnie na uratowanie Ziemi od katastrofalnych zmian klimatu - wzywają światowych przywódców ekolodzy w dniu rozpoczęcia szczytu klimatycznego w Kopenhadze. To największe spotkanie w sprawie klimatu w ostatnich latach. Przyjechało na nie 15 tysięcy gości z całego świata.


Szczyt otworzyła Britt Bjerregaard z duńskiego rządu. - Mam nadzieję, że gdy opuścicie to centrum konferencyjne, nasza planeta w przyszłości będzie bezpieczniejsza i bardziej zielona - mówiła.


Pierwszego dnia szczytu tematem numer 1 była jednak dyskusja na temat kradzieży maili z brytyjskiego instytutu naukowego. Wynikało z nich, że największy ośrodek badań klimatycznych na Wyspach ustawia dane tak, by wskazywały istnienie globalnego ocieplenia.

- Ostatni przypadek kradzieży danych naukowców z uniwersytetu we wschodniej Anglii pokazuje, że niektórzy nie cofną się przed niczym, żeby zdyskredytować klimatologów. Być może, żeby podważyć działania międzyrządowego panelu na temat zmian klimatycznych... - skomentował te wydarzenia szef panelu klimatycznego Rajendra Pachauri.


Szczyt w Danii potrwa dwa tygodnie. Celem konferencji jest porozumienie, jak zapobiec ociepleniu klimatu na Ziemi o więcej niż dwa stopnie Celsjusza. Problem polega na tym, że aby redukcja emisji CO2 mogła mieć wpływ na klimat, do nowego porozumienia muszą przystąpić wszystkie kraje, niezależnie od ich zamożności. Tymczasem dotychczas nie ma porozumienia ani co do celów, ani środków, jak zmniejszyć emisję CO2, która powoduje efekt cieplarniany i podnoszenie poziomu mórz i oceanów.
Spory wystąpiły nawet w samej Unii Europejskiej, zwłaszcza w sprawie podziału unijnej składki na wsparcie biedniejszych państw w ich wysiłkach na rzecz redukcji emisji CO2. Na poziomie światowym składka ma być dzielona według poziomu emisji CO2 i PKB. Jednak Polska, który na ostatnim szczycie UE przewodziła nieformalnej grupie dziewięciu uboższych państw Unii, chce, by we Wspólnocie brana była pod uwagę przede wszystkim zamożność krajów.

08/12/2009 21:49:49
fluorescencyjnaaa Jeśli to rzeczywiście tak wyglądało, to trzeba oskarżyć generała Jaruzelskiego o zdradę Polski - mówi Lech Wałęsa w odpowiedzi na deklarację Instytutu Pamięci Narodowej, który chce ujawnić tajne dokumenty z 1981 roku. Mają one świadczyć o tym, że Wojciech Jaruzelski prosił ZSSR o interwencję wojskową w Polsce. Upubliczniony ma być cały zapis rozmowy generała z głównym dowódcą sił Układu Warszawskiego.

Ujawnienie dokumentu zapowiedział prof. Antoni Dudek. To zapis rozmowy z 1981 roku między gen. Wojciechem Jaruzelskim a gen. Wiktorem Kulikowem, sporządzony przez adiutanta Kulikowa – gen. Wiktora Anoszkina.

- Jeśli to tak wprost wygląda, to bardzo brzydka sprawa - to była polska sprawa i powinniśmy byli się porozumieć (...), ale nie wszystko wiem, i dlatego trzeba by się temu bliżej przyjrzeć. Ale jeśli to tak wygląda, jak tu jest napisane, to bardzo źle wygląda i jednak by trzeba... oskarżyć generała o to, że zdradził Polskę - komentuje były prezydent Lech Wałęsa.


Do pełnego zapisu rozmowy dotarł Dariusz Jabłoński, reżyser filmu dokumentalnego o płk. Ryszardzie Kuklińskim "Gry wojenne". I przekazał go Instytutowi Pamięci Narodowej.

Jaruzelski nalegał

Z rozmowy jasno wynika, że Jaruzelski domagał się sowieckiej interwencji. "Strajki są dla nas najlepszym wariantem. Robotnicy pozostaną na miejscu. Będzie gorzej, jeśli wyjdą z zakładów pracy i zaczną dewastować komitety partyjne, organizować demonstracje uliczne itd. Gdyby to miało ogarnąć cały kraj, to wy (ZSRR) będziecie nam musieli pomóc. Sami nie damy sobie rady" – przekonywał Kulikowa Jaruzelski cztery dni przed wprowadzeniem stanu wojennego.

Kulikow pomocy nie obiecał. A Jaruzelski straszył, że jej brak może skończyć się wyjściem Polski z Układu Warszawskiego.

Rozmowę Jaruzelskiego z Kulikowem omawiano dzień później, 10 grudnia 1981 r., na posiedzeniu sowieckiego politbiura. "Nie możemy ryzykować" – odniósł się do prośby o interwencję ówczesny szef KGB Jurij Andropow.

Mimo nalegań Jaruzelskiego, Sowieci nie zdecydowali się na wkroczenie do Polski.
08/12/2009 21:48:58
fluorescencyjnaaa Traktat lizboński (oficj. Traktat z Lizbony zmieniający Traktat o Unii Europejskiej i Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską; w wersji roboczej określany jako traktat reformujący) — umowa międzynarodowa zakładająca m.in. reformę instytucji Unii Europejskiej, podpisana 13 grudnia 2007 roku w Lizbonie. Najważniejsze decyzje podjęte na szczycie i zawarte w traktacie to: zmniejszenie liczby komisarzy do 18, zwiększenie liczby eurodeputowanych dla Włoch, inicjatywa ustawodawcza obywateli wymagać będzie zebrania 1 miliona głosów w danej sprawie, wprowadzenie stanowiska Przewodniczącego Rady Europejskiej, „Karta Praw Podstawowych”.POSTANOWIENIA1. Unia Europejska, jako organizacja międzynarodowa, nabywa osobowość prawną;2. Wzrasta rola Parlamentu Europejskiego 3. Dopuszcza się możliwość wystąpienia ze Wspólnoty;5. Obywatelom UE, w liczbie co najmniej 1 mln z różnych krajów, przysługuje inicjatywa obywatelska w zakresie unijnego prawodawstwa;6. Do traktatu zostaje dołączona Karta Praw Podstawowych 7. Parlament Europejski będzie liczył 751 eurodeputowanych, od 6 do 96 z kraju 8. Od 2014 roku zmniejszy się liczba komisarzy, wchodzących w skład Komisji Europejskiej
Mimo że wstępnie traktat reformujący ustalony na Szczycie Lizbońskim przedstawiano jako kompromis mogący zadowalać wszystkie państwa członkowskie, to jego ratyfikacja nie przebiega płynnie. Według niektórych środowisk konserwatywnych, Traktat różni się tylko w nieznacznym stopniu o d Eurokonstytucji, odrzuconej wcześniej w dwóch referendach krajowych i celowo został stworzony w formie poprawek do istniejących praw, aby sprawiać wrażenie, że nie stanowi jakiegoś przełomu.
08/12/2009 21:38:42
stfur Boże, jaka ona śliczna.! *-*
07/12/2009 20:50:37