photoblog.pl
Załóż konto
Ważne!

Zdjęcie widoczne dla użytkowników posiadających konto PRO

Kup konto PRO
Dodane 26 LISTOPADA 2012 , exif
523
Dodano: 26 LISTOPADA 2012

"Keks" bananowy

 

 

 

 

 

 

Ciasto które wyśmienicie smakuje do porannej kawy ^^

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Składniki:

 

-2 szklanki mąki

-1/3 miękkiego masła (ja dałam margarynę)

-łyżeczka sody

-pół łyżeczki soli

-pół szklanki cukru

-2 jaja

-4 banany (rozgniecione widelcem)

-1/3 szklanki mleka

-3/4 szklanki nutelli

-bakalie

-olejek waniliowy 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sposób przygotowania:

 

Keksówkę posmarować masłem i obsypać bułką tartą. Jajka ubić z cukrem następnie dodać miękkie masło ( jeśli konsystencja będzie grudkowata nie przejmujcie się w efekcie końcowym i tak nie będzie miało to znaczenia). Dodać babany, mleko, i wanilię. Mieszać-miksować tylko do momentu aż wszystkie składniki się ze sobą połączą. Dpdać mąkę przesianą z solą i sodą. Odłożyć 3-4 łyżki masy następnie wymieszać ją z płynną nutellą (najlepiej podgrzać ją wcześniej w kąpieli wodnej). Pozostałą masę połączyć z bakaliami przelać do formy. Na warstwę jasnej masy wylać masę z nutellą. Nożem możemy porobić zygzaki inwencja twórcza już należy do was.

Piec przez 50-60 minut w temp 180C. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Smacznego Cook&Life ~~

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

nieigrajzaniolemx33 Dokładnie, noc góruje!! ha ha :))
a ciasto wygląda pysznie! :D
27/11/2012 21:16:26
postrzelonaona Super przepis, akurat szukam przepisów na jakieś proste i szybkie ciasta żeby "zaszaleć " na święta ale zarazem nie narobić się za bardzo:)
26/11/2012 12:39:23
cooklife w takim razie ten przepis jest idealny. Zawsze możesz dodać trochę przyprawy korzennej będzie pachniało "świętami" :))
27/11/2012 15:03:04
Junior mybabyx a powiem ci , że nie najgorzej chociaż coraz bardziej ociężale i długo chodzić nie mogę , więc odpuszczam sobie chodzenie po galerii;) a co tam u ciebie?
27/11/2012 12:50:34
cooklife biedna ale jeszcze troszkę i będziesz spacerować ze swoją pociechą ! :) A właśnie jakie wybraliście imię ?
U mnie pozytywnie. Właśnie zaczęła mi się szkoła rodzenia i mam najmniejszy brzuszek na tle reszty dziewczyn wyglądam nieco zabawnie ale położna mnie uspokaja że nie ma co się sugerować wielkością brzusia :))
27/11/2012 15:02:13
myimmoortal no i narobiłaś mi smaka na takie pyszczości :)
26/11/2012 10:17:45
myimmoortal pyszności *
26/11/2012 10:17:56
cooklife ciasto jest bardzo łatwe i szybko się je robi więc w naszym domu pojawia się dość często a przede wszystkim cały dom pachnie czekoladowo-bananowo :))
26/11/2012 12:29:44
Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika cooklife.