Mało osób na tym świecie wie, że czarne blachy były wydawane od 1976 do 2000 czyli były jeszcze rok po reformie administracyjnej (w 2001 roku został stworzony nowy system tablic rejestracyjnych w postaci ZZ(Z) NNNNN gdze ZZ(Z) to wyróżnik w postaci województwo (cały numer rejestracyjny musi być bez polskich znaków - niemieckie tablice mogą mieć swoje znaki narodowe) i powiatu. Regułą jest, że jednoliterowe mają maista na prawach powiatu (nie powiaty grodzkie), a dwu powiaty ziemskie. Są od tej zasady wyjątki.
Rozpatrzmy przykłady.
PP - logika by nakazywała, że jest to Miasto Piła ale to jest powiat pilski (warto tutaj zanaczyć, że miasto zrezygnowało z statusu miasta na prawach powitu tak jak Sieradz, Ciechanów i Wałbrzych w latach 2003 -2013) ale na to lepszym przykładem byłoby OK - powiat kędzierzyński, którego siedzibą jest Kędzierzyn-Koźle mające 77 tys. mieszkańców (drugie największe miasto w woj. opolskim)
SZO - są to Żory na nie powiat żorski (tak jak logika nakazywała)
SJZ - Jastrzębie-Zdrój
Kończąc niniejszy wpis chciałbym powiedzieć. Napawajcie się zdjęciami.
Inni użytkownicy: masterplroksejn666rolbrixpatrol9977karolinapiwkokacyczeklexiorliluux3haowsidzidzi99
Inni zdjęcia: ... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24