photoblog.pl
Załóż konto
Dodano: 11 LIPCA 2012

 

 

Zawsze trzeba podejmować ryzyko. Tyl­ko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki, jakie niesie nam los.

 

Bowiem każdego dnia wraz z dobrodziej­stwami słońca Bóg obdarza nas chwilą, która jest w stanie zmienić to wszystko, co jest przyczyną naszych nieszczęść. I każdego dnia udajemy, że nie dostrze­gamy tej chwili, że ona wcale nie istnieje. Wmawiamy sobie z uporem, że dzień dzi­siejszy podobny jest do wczorajszego i do tego, co ma dopiero nadejść. Ale człowiek uważny na dzień, w którym żyje, bez trudu odkrywa ma­giczną chwilę. Może być ona ukryta w tej porannej porze, kiedy przekręcamy klucz w zamku, w przestrzeni ciszy, która zapada po wieczerzy, w tysiącach i jednej rzeczy, które wydaja się nam takie same. Ten moment istnieje naprawdę, to chwila, w której spływa na nas cała siła gwiazd i pozwala nam czynić cuda. Tylko niekiedy szczęście bywa darem, najczęściej trze­ba o nie walczyć. Magiczna chwila dnia po­maga nam dokonywać zmian, sprawia, iż ruszamy na poszukiwanie naszych marzeń. I choć przyjdzie nam cierpieć, choć pojawią się trudności, to wszystko jest jednak ulotne i nie pozostawi po sobie śladu, a z czasem będziemy mogli spoj­rzeć wstecz z dumą i wiarą w nas samych.

Biada temu, kto nie podjął ryzyka. Co prawda nie zazna nigdy smaku rozcza­rowań i utraconych złudzeń, nie będzie cierpiał jak ci, którzy pragną spełnić swoje marzenia, ale kiedy spojrzy za siebie  bo­wiem zawsze dogania nas przeszłość usłyszy głos własnego sumienia: A co uczyniłeś z cudami, którymi Pan Bóg obsiał dni twoje? Co uczyniłeś z talentem, który powierzył ci Mistrz? Zakopałeś te da­ry głęboko w ziemi, gdyż bałeś się je utra­cić. I teraz została ci jedynie pewność, że zmarnowałeś własne życie.



Biada temu, kto usłyszy te słowa. Bo uwie­rzył w cuda, dopiero gdy magiczne chwile życia odeszły na zawsze.