Photoblog.pl

Załóż konto

whisper of a thrill 

2018/06/23   

Książę Skrzący i Łowcy

« następne   poprzednie »
Książę Skrzący i Łowcy

Nie było mnie tu tak długo, że nawet nie wiem, czy pisząc tutaj teraz, nie jestem przypadkiem tylko duchem.

I czy Wasze duchy tu są?...

 

 

Najkrótsza noc w roku skończyła się szybciej niż każdy mógł przypuszczać. Co prawda ognista łuna zmierzchu przybrała na chwilę odcień leśnych jagód, ale zaraz rozchmurzyła czoło i zbladła świeżą jutrzenką. Niewiele pamiętam. Ocknąłem się w głuchych zaroślach paproci, ściskając mocno piąstkę ze skarbem. Czyżby się udało i trzymam w niej kwiat paproci? Delikatnie otworzyłem dłoń i zobaczyłem w niej swój kciuk.

Za kogo go ściskam?

Niewiele pamiętam.

 

Nim zdążyłem włożyć koronę i sposągowieć w doskonałej równowadze, rzucono na mnie klątwę. Zacząłem wyraźnie, przejmująco wyraźniej widzieć upływający czas. W ludziach, przedmiotach, lustrze. Czas, który bezlitośnie i bezszelestnie przecieka przez palce, zostawiając po sobie szorstkie drobinki piasku. Zacisnąłem pięści z całych sił, by zatrzymać jego wstęgę i zawiązać supeł, a on szepnął "nie". Dłonie mdleją i bieleją z wysiłku, ale... "nie".

Moją bezsilność, zawahanie i strach dostrzegło przeznaczenie i postanowiło się dokonać. Umknąłem przed nim z sali w głębiny leśne, ale wysłało za mną dwoje Łowców, wilcze kły w owczej skórze. I biegłem, a za mną po śladach z okruszków piasku sypiących się z zaciśniętych dłoni bez ustanku - pogoń. Z książęcą fantazją lub naiwnością dziecka, co się dopiero okaże, ruszyłem w najkrótszą noc po złotoulotny kwiat paproci, lekarstwo na piasek, czas i oczu zaćmienie. I czułem na plecach oddech Łowców płoszących faunę i florę.

 

Jelonek ocknął się w głuchych zaroślach paproci ze ściśniętym sercem. Spał smacznie pod dziwnym złotym kwiatem, gdy poczuł niezrozumiały niemy popłoch zajęcy, kopciuszków, wiewiórek i braci. Wyrwał przed siebie ku łunie jaśniejącej na horyzoncie. Trącał różkami młode listki brzóz, mierzwił wilgotne dywany mchu, oddychał głośniej niż kiedykolwiek wcześniej. Zabrakło mu powietrza, więc biegł bez tchu. Zapomniał drogi do domu, więc biegł bez pamięci. Oślepiło go światło łuny, więc biegł na oślep. Łuna podzieliła się na pół i skupiła w dwa jarzące punkty. W jednym mrugnięciu oka zbliżyły się do koziołka i uderzyły go w bok. Odetchnął, a jego ściśnięte serce szepnęło "nie".

 

Ocknąłem się bez kwiatu paproci w dłoni. Szorstkiej dłoni z piasku i soli. Gdzie jestem i gdzie powinienem być? Dokąd biec, by nie biec na oślep? I pamiętać o wszystkim.

 

Łowcy łowią.

 

 

Chciałem to wszystko napisać inaczej.

Niewiele pamiętam.

 

 

 

Nie potrąciłem sarenki! I Wy też tego nie róbcie.

Pamiętajcie, że świat nie należy tylko do Was.

 

9 komentarzy
pijackieburdy  - 12/10/2018 21:28:20 z telefonu komórkowego
I co tam, Książę?
whisperofathrill - 09/11/2018 12:43:47
się nie gra, się nie ma :c

pijackieburdy  - 13/08/2018 7:09:51 z telefonu komórkowego
Ps. Szukam tego zdjęcia z Biletu na księżyc: p
whisperofathrill - 24/08/2018 16:34:32
mam je wszystkie!

kacvegas - 04/08/2018 15:09:15 z telefonu komórkowego
Oj no to ostro musiałeś zabalować, skoro aż tak się Tobie film urwał i w niepamięci do lasu zagonił, oprócz alko pewnie sporo czegoś jeszcze się nawciągałeś?
whisperofathrill - 24/08/2018 16:32:28
prawda? jak brzytwa.

pijackieburdy  - 13/08/2018 7:05:21 z telefonu komórkowego
; ) muszę się zabrać za odpisywanie na Twoje ukryte wiadomości na moim phbl ; )
padholder  - 15/07/2018 1:48:52
nasze duchy tu są ;)
whisperofathrill - 16/07/2018 23:41:22
to dobrze.
raźniej!

Najnowsze wpisy

Przypływ

 

Hula jak motyle

 

a ja tęsknię

 

talizman

 

Droga Mleczna

 

Muszle Świętego Jakuba

 

Iryd czy osm?

 

Książę Skrzący i Łowcy

 

Wszystkie wpisy