Photoblog.pl

Załóż konto

Perfection. 

2012/02/18   

For you sky is the limit.

« następne   poprzednie »
For you sky is the limit.

For me it's cosmos.

 

Ponoć osiąganie szczęścia to proces wyzbywania się zwyczaju życia wspomnieniami. Z pewnością wiesz, o czym mówisz - dużo łatwiej jest osiągnąć spokój ducha skupiając się na rzeczywistości, która dzieje się teraz, w tym momencie. Brak bagażu.

Wydaje mi się jednak, że łatwiej wcale nie znaczy - lepiej. Nic nie kształtuje charakteru tak jak przeszłość - ewaluacja tego co było niegdyś pozwala się rozwijać, być lepszym, mądrzejszym, ostrożnym.

 

Dystans jest ostatnio słowem-kluczem. Sytuacja tutejsza i tamtejsza zmuszają do zdystansowania się, odizolowania choć odrobinę od tego, co dotyka do głębi, przejmuje za bardzo. I mimo tego, że mam dookoła siebie ludzi, którzy mnie kochają i chcą dla mnie jak najlepiej, jestem samotną wyspą. Każdy z nas jest.

Dlatego pokochaj siebie. Stań przed lustrem i postaraj się docenić osobę, którą widzisz. Bo na końcu zostajesz sam. Nawet jeśli kochasz, dzielisz z kim życie - zawsze jesteś sam ze sobą.

Liczysz się tylko Ty, nabierz dystansu.

1 komentarz
Junior ktr30  - 04/03/2012 4:22:16
Szczęście to sposób patrzenia na świat, odpowiednie, pozytywne nastawienie na rzeczywistość, niezależnie od tego co napisała przeszłość. Dystans jest pewnym odstawieniem na bok, negacją tego z czym w głębi się nie zgadzamy lub czego nie rozumiemy. Kluczem jest… to by się nie dystansować od wspomnień lecz odpowiednio je zrozumieć, by niezależnie od tego czy są dobre czy złe zawsze wnosiły coś dobrego i wartościowego w aspekt rzeczywistości , w końcu są integralną częścią Twojego jestestwa. Pozdrawiam Ola! 

Najnowsze wpisy

Have strength.. No more.

 

Look how you've grown up

 

and then it just exploded

 

try to be fair

 

who's the fairest of them all?

 

with us it's never off the table

 

closure

 

chodź opowiem Ci bajkę

 

Wszystkie wpisy