Photoblog.pl

Załóż konto

droga w górę 

2013/04/09   

Nowe, refleksyjne, zamyślone

« następne   poprzednie »
Nowe, refleksyjne, zamyślone

Polecam włączyć ten utwór w tle, czytając poniższy wpis. :) http://www.youtube.com/watch?v=EaN837v7hSA

Ostatnio dużo medytuję, ale także dużo rozmyślam. 
Mój umysł ucichł na tyle, że jestem w stanie wczuć się w rytm życia, który wybija mi serce. Każde jego uderzenie, to mój krok do przodu. Uczyniłam serce moim generałem, a umysł niesie jego chorągiew. 

Moje wnętrze bogaci się z dnia na dzień. Wzrastam w miłości i spokoju. Kocham siebie i ta miłość zaczyna nieśmiałym strumieniem wypływać ze mnie, otulając i pieszcząc wszystko wokół swym ciepłem.

Co do utworu Katarzyny Groniec - znalazłam to miejsce. Mój nieustraszony generał wskazał mi drogę. To miejsce wzrusza swoim pięknem do tego stopnia, że niecierpliwe łzy szczęścia wypływają na powierzchnię twarzy, aby choć przez chwilę popatrzeć i doświadczyć tego stanu nirwany, gdzie czujemy ogromną wdzięczność za to, że ktoś przyjmuje naszą miłość i czułość. Nie potrzebujemy nic więcej, niż dzielić się sobą.

A ego? Tak dużo o nim myślałam i tak uparcie próbowałam je wcisnąć w zimne i ciemne lochy mojej twierdzy. Duży błąd. Nie należy wyrzucać młotka, jeżeli przybijając gwoździe czasami się trzaśniemy w palec. Należy odłożyć go na chwilę, uśmierzyć ból palca i spróbować przybijać następne gwoździe delikatniej i z większym skupieniem. Te które się powykrzywiały w wyniku nieumiejętnego uderzania w nie młotkiem można próbować prostować, ale można je także zastąpić nowymi. Wybór należy do nas.

Przełamywanie barier, przekonań, strachów i utartych szlaków jest bardzo ekscytujące i niesamowicie nas wzbogaca.

4 komentarze
rhn - 23/05/2013 15:34:05
Zamiast po nieudanym "młotkowaniu" od razu wyciągać krzywy gwóźdź i rzucać go do kąta, można choć spróbować go naprostować. Zapewne czułby się choć odrobinę przydatniejszy, choć porzucony.
rhn - 23/05/2013 15:31:53
Nie zawsze trzeba używać młotka. Nie raz wystarczą kombinerki. Co prawda wymagają większej wprawy manualnej, lecz potrafią naprawić to, co młotek sromotnie spartolił. Nie zawsze trzeba opierać się na EGO.
rhn - 23/05/2013 15:28:38
To smutne, że czasami te gwoździe mają uczucia. Uczucia, które raz skalane, nigdy nie powracają. Ich miejsce zastępują inne, zwykle negatywne. Z czasem mijają, lub zostają na dłużej. Na dłużej.
italiano - 09/04/2013 22:43:21
complimenti ;)

Najnowsze wpisy

Zrozumienie tkwi w symetrii

 

Alicja w krainie ego.

 

Silna

 

Nowe, refleksyjne, zamyślone

 

Podróżując w czasoprzestrzeni

 

Beliefs

 

Moja rozmowa

 

Ostatnio często rozmyślam...

 

Wszystkie wpisy