photoblog.pl
Załóż konto
Dodano: 12 WRZEŚNIA 2013

20 lat Mineło jak jeden dzień...

Dzisiejszy dzień jest bardzo ważny dla Juventusu i jego fanów - 12 września 1993 roku, dokładnie 20 lat temu, miejsce miał debiut jednego z największych zawodników w historii Bianconerich.

W meczu przeciwko Foggi, na Stadio Zaccaria, Fabrizio Ravanellego zmienia 19-letni Alessandro Del Piero, który później zaliczył 705 spotkań w koszulce Starej Damy.

Liczba ta jest rekordem klubu - aż o 153 mecze więcej niż Gaetano Scirea - ale nie jedynym przez niego osiągniętym.

Popularny Ale ze swoim dorobkiem 289 bramek stoi także na czele listy strzelców, na której przebił Giampiero Bonipertiego.

Do osiągnięć tych należy także doliczyć ilość trofeów zdobywanych przez Del Piero, który może pochwalić się ośmioma tytułami mistrza Włoch, jednym Serie B, wygraniem Coppa Italia, czterech Superpucharów Włoch, zdobyciem Ligi Mistrzów, Pucharu Interkontynentalnego i Superpucharem Europy.

 

Alessandro zawsze będzie pamiętany jako jeden z najlepszych zawodników, którzy kiedykolwiek nosili koszulkę Juventusu.

 

http://www.youtube.com/watch?v=xBWsuchYtQg

 

Idol jest Tylko jeden - Alessandro Del Piero ! Powodzenia w Sydney ! Wróć w przyszłości i poprowadź Juve jako trener ! GRANDE ALEX !

 

Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika shirochan.