Photoblog.pl

Załóż konto

2023/01/14   

33 Urodziny Paulinki

« następne   poprzednie »
33 Urodziny Paulinki
Powiększenie

Dziś ukończyłabyś 33 Lata


Dziś moja siostra ukończyłaby 33 lata, dziś świętowalibyśmy jej dzień u niej w domu, w gronie najbliższych, tym wyjątkowym dniu bylibyśmy razem, przyszedłbym do niej z moją córeczką, do swojej cioci na urodziny, brzmi nierealnie, ale gdyby Paulinka żyła to zapewne tak by było. 


Zwykłe wypicie kawy, złożenie życzeń w dniu urodzin, przekazanie jakiegoś prezentu, to tak niewiele dla kogoś kto ma to pod nosem, kto ma przy sobie osobę z którą się wychowywał, dla mnie to ogromnie wiele, dla mnie to coś o czym pomyślę i nie potrafię tego ubrać w odpowiednie słowa, aby wybrzmiały dokładnie tak jak to czuje.

Czy zazdroszczę? zazdroszczę! Nawet u osób, które nie potrafią wycisnąć ze swoich relacji tego owocu to i tak zazdroszczę, że nadal mają taką możliwość, a Ja choć bardzo chcę, nie potrafię zrobić nic więcej jak zamknąć oczy i przypomnieć sobie ostatnie wspólne spędzone urodziny Paulinki dokładnie 13 lat temu, mogę dziś stanąć przed jej ogrodem, a w domu wieczorem wspomnieć ten wyjątkowy czas, który kiedyś miałem na wycięgnięcie ręki, a dziś jest tak odległy. 

Zmieniło się tak wiele, skupiając się na tym, że minęło blisko 13 lat odkąd Paulinka odeszła, mam wciąż mieszane uczucia, z jednej strony jest to ogromny kawał czasu, a w głowie nadal mam te wspomnienia, które pokazują, że te 13 lat nie jest tak bardzo odległe jakby mogło się wydawać. 

Byłaś i dla mnie jesteś zawsze dwa lata starsza, tak było i tak czuję, ale wiem, że wizualnie zmieniłem się nie do poznania, po naszych rodzicach również widać upływ czasu. Mam wrażenie, że gdybyś dziś stanęła u progu naszych drzwi ciężko byłoby ci uwierzyć w to, że tak się wszystko zmieniło.

 

Dla mnie masz 33 lata, nie 20, ale nie potrafię i nie mam siły wyobrazić sobie tego jak dziś byś wyglądała, mogę przypuszczać, domniemać, nic więcej. Nie potrafię wskazać tego jakby dziś wyglądało twoje życie, a niejednokrotnie staram się to zwizualizować, ale w jakiś sposób nie mogę tego zrobić. 

Chciałbym, żebyś dziś chwyciła w swoje ręce moją córeczkę i otuliła Ją płaszczem tej silnej miłości którą przez tyle lat przekazywałaś i mnie, ten widok by mnie znów zahipnotyzował, chciałbym doznać tego uczucia, tego szczęścia, tej dawnej wspaniałej harmonii, dziś żyję w swojej harmonii, ale wiem, że nie jest ona taka jak kiedyś, że brakuje wielkiego puzla, który już nigdy nie zostanie odnaleziony. 

 

Znaczysz dla mnie tak wiele.... nadal pomimo tylu lat rozłąki. 

Zawsze znajdę czas dla ciebie, zawsze znajdę miejsce dla ciebie, nigdy cię nie zapomnę. Dwunasty Maja nie zwyciężył.

7 komentarzy
padholder  - 20/01/2023 23:21:13
ostatni raz w tym miejscu możemy świętować urodziny Pauliny zapalając jej wirtualne światełko pamięci [*]
wiktoria - 18/01/2023 13:57:20
Paulinko pamiętam. nie zapomniałam. Zapalam światełko urodzinowe. Damianie gratuluje córeczki. Paulinka na pewno nad nią i wami wszystkimi czuwa.
arek - 15/01/2023 12:51:55
pamiętam pozdrawiam
docentrb - 15/01/2023 10:34:45
Zmieniło się tak wiele, bo 13 lat to w życiu człowieka szmat czasu. Najważniejsze, że Twoja pamięć o Paulince i Kornelce jest wciąż tak silna i tak żywa. To, że z tej tragedii potrafisz czerpać tak dużo pozytywnych uczuć, wspomnień i życiowej mądrości najlepiej pokazuje cudowną siłę Twojej Rodziny i roli jaką w niej pełniła Paulinka. Światełko pamięci dla Niej/Nich.
sweeeeeettt  - 14/01/2023 20:07:16 z telefonu komórkowego
Przy tych wszystkich okazjach , świętach urodzinach...też zastanawiam się jakby to było gdyby mój brat był ze mną... Tyle bym mu powiedziała,tyle byśmy razem zrobi i zobaczyli...ale niestety nasz wspólny limit czasu się zakończył 12 lat temu. Myśląc 12 lat wydaje się długo,ale wracając wspomnieniami to jakby kilka miesięcy temu widzieliśmy się ostatni raz. Oni na pewno siedzą gdzieś tam na górze na jakiejś chmurce i patrzą na nas zsyłając wsparcie każdego dnia
p31 - 14/01/2023 17:33:58 z telefonu komórkowego
Gdziekolwiek jesteś...bądź szczęśliwa
Człowiek nie tylko tęskni za osobą, która odeszła, ale chyba właśnie też tęskni za rzeczami, które nigdy nie nadejdą
(*)
magdape - 14/01/2023 15:48:58 z telefonu komórkowego
❤️ Wszystkiego dobrego -tam na górze.

Najnowsze wpisy

33 Urodziny Paulinki

 

Pierwszego Listopada 2022

 

Dwunasta rocznica odejścia

 

32 Urodziny Paulinki

 

Pierwszego Listopada 2021

 

XI rocznica odejścia

 

Wpis rudedamien

 

Pierwszego Listopada 2020

 

Wszystkie wpisy