Pilnie poszukiwana moc endorfin
Endorfiny-To właśnie dzięki nim odczuwamy szczęście.Te hormony dają nam poczucie zadowolenia z siebie oraz wywołują inne statny euforyczne.Czekolada,śmiech,pikantne przyprawy,wysiłek fizyczny itd.to tylko niektóre bodźce,które pomagają nam w świetnym samopoczuciu
Szczęście jest emocją, spowodowaną doświadczeniami ocenianymi przez podmiot jako pozytywne,dzielimy je na rozbawienie i zadowolenie.Dla każdego szczęście jest czymś innym.Narodziny dziecka,awans w pracy,świetne wyniki w nauce,dobre zarobki,miłość,
dobrze spożytkowany czas na czytaniu książki, słuchaniu muzyki,dzwonek oznaczający koniec lekcji .
Każdy odbiera je inaczej,są owszem pesymiści,realiści,ale też ci,którzy nie wyobrażają sobie życia bez szczęścia,radości i pięknych chwil w życiu.
Cynicy gloryfikują postawę wobec życia,która nakazuje wrócić do prostego i skromnego bytowania.
Według nich należało wyrzec się wszelkich wytworów cywilizacji.Szczęściem,a zarazem filozofią był :
stoicyzm czyli panowanie nad emocjami oraz cynizm jako ograniczeie potrzeb materialnych.
Zaś Jan Kochanowski zatanawiał się jak osiągnąć epikurejską radość.
Opisał to tak: " Dziś bądź wesoły,zaniechaj myślenia o dniu jutrzejszym,bo i tak nie masz na niego wpływu",zaś pewien autor:
"Szczęście to osobliwe uczucie,które Cię ogarnia,gdy jesteś zbyt zajęty,aby czuć się podle".
Dla mnie szczęśliwy człowiek to ten który jest zdrowy, ma kochającą i żyjącą w zgodzie rodzinę,żyje dniem,zapawa życie radością,robi wszystko aby tych smutnych dni było jak najmniej,cieszy się z życia,kocha to co robi i jest z siebie w pełni zadowolony.
Tak naprawdę nie ma recepty na szczęście,każdy układa ją sam swoim życiem.
Wie,że powinien panować na emocjami i nie pali za sobą mostów,bo nie wie ile razy będzie musiał wejść do tej samej rzeki.
Dlatego kochajmy innych ludzi tak jakbyśmy my chcieli żeby nas kochano.
Rzęchy.
Z dzisiaj niewiele.
I jak to Kama mówi:ju mast go to dwór with my ;d