Photoblog.pl

Załóż konto

2021/03/15   

036

« następne   poprzednie »
036
Powiększenie
Kategoria:
POV

Miało być coś mądrzejszego, ale mam ochotę ponarzekać jeszcze trochę na muzykę (patrz poprzedni wpis). Dzisiaj to mnie kompletnie wzięło na rozmyślanie co poszło ze mną nie tak. Wiecie, gwiazda wypuszcza piosenkę, ogromna część osób ją uwielbia a ja siedzę i nie rozumiem fenomenu jednocześnie chcąc go zrozumieć i dać się pochłonąć. Znacie te programy w stylu talent show? No właśnie. Kopalnia różnorodności a przede wszystkim znakomitych głosów. Cel jeden - znaleźć dość ciekawą osobę, która nagra piosenki. Te piosenki się potem sprzeda, osobę wystawi na ściankę, parę minut sławy i elo, dawać następnego delikwenta.

Szczerze powiedziawszy nie umiem wymienić polskiej "gwiazdy", która zaczęła karierę powiedzmy do max 10 lat wstecz i nie śpiewa już tylko przy okazji Dni Gminy Piździchowo. Mogę się mylić oczywiście. Dodatkowo nie jestem w stanie nawet wymienić piosenki, która za kilka lat będzie godnym następcą, dajmy na to, "Dorosłych dzieci" od Turbo. Płyta, na której znalazła się ta piosenka została wydana 1983 roku co sprawia, że jest ode mnie starsza o 10 lat. Innymi słowy ma 38 lat. Młodzież na juwenaliach w dalszym ciągu śpiewa "że ma żal". Rozumiecie o co mi chodzi? Czy Nocny Kochanek za 38 lat będzie tak popularny? No nie sądzę. Czy dzieci na Juwenaliach będą śpiewać "CIE SZMY SIĘ Z MA ŁYCH RZE CZY" trzymając zapalniczki (albo te zasrane smartfony*) w rękach? Która z obecnych polskich gwiazd ma szansę otrzymać status legendy?

 

*) uchodzę za osobę tolerancyjną, pełną empatii ale nie zdzierżę ludzi, którzy trzymają przez cały koncert tablet czy inną cegłę nad łbem. Ja rozumiem, zdjęcie czy nawet kilka ale do uja załamanego, cały koncert? Nagrywać? Na koncercie Sonaty Arctici facet zwrócił mi i lasce obok mnie uwagę, że mamy nie skakać, bo on nie może nagrać. No i nadepnęłam załamasowi glanem z całej siły przy następnym podskoku, bo głupoty nie zdzierżę. Nagranie z Nokii Lumi to z pewnością profesjonalizm. A idź pan w chuj. Dziękuję, wyżaliłam się.

 

PS. Dobra, to jeszcze nie koniec. Żeby nie było, że narzekam na obecne czasy :D Niechaj będzie uwielbiony twórca aplikacji Shazam! W moim domu słuchało się radia. RMF i inne tego typu. Wpadła mi w ucho piosenka. Żadna nowość, bo raz na miesiąc udawało mi się jej posłuchać, NIGDY nie padło nazwisko wykonawcy ani tytułu a mój angielski był na niskim poziomie (tzn. reprezentował mój obecny poziom ogólny), że nie potrafiłam wyłapać co ta laska śpiewa. NIGDZIE NIE UMIAŁAM TEGO ZNALEŹĆ a Internetu też nie miałam. Potem, jak już go miałam usiłowałam znaleźć tę piosenkę sprawdzając strony w stylu "co leciało w radiu ZET w piątek o 8:32" ALE JAK NA ZŁOŚĆ nie chciała polecieć. W końcu na oślep zaczęłam wpisywać byle co i kurwa znalazłam. Po chyba 6 latach. A teraz? Teraz leci piosenka, włączasz Shazam i wiesz wszystko. Coś wspaniałego. Piosenka, która przez tyle lat mnie męczyła:

 

https://www.youtube.com/watch?v=wUOcQnWbk_U

 

Zna to ktoś w ogóle?

11 komentarzy
greif  - 16/03/2021 17:10:08 z telefonu komórkowego
Jak kiedyś będziesz pamiętać tylko stację radiową i godzinę emisji jakiegoś utworu to polecam stronę odsluchane.eu :)
Photoblog.PRO pennyroyalcoffee - 16/03/2021 18:46:56
Tak tak, teraz to znam :) Ale aplikacja Shazam jest też świetna :D
kordarun - 22/03/2021 2:27:38
Ja znam jeszcze taką stronkę. Cośtam pomogło mi znaleźć ulubione kawałki jak TrackID:
https://www.midomi.com/

kordarun  - 22/03/2021 2:25:41
Znam ten kawałek, ale jakoś nigdy mi nie zapadł w uszach.
abyaby999  - 17/03/2021 1:47:16
Nie, Stacie Orrico nie znam. Brzmi jak setki popgwiazdek, ale rozumiem, że to dla Ciebie wartość sentymentalna. Nie żałuję przesłuchania. Shazaam... a gdzie wysiłek?! Skorzystałem parę razy, odinstalowałem, dziękuję. Aplikacja nie jest idealna, ale mimo wszystko jest dzięki niej za łatwo. Mam dwa takie kawałki, których szukałem latami, wysilałem się, podchodziłem na różne sposoby, aż w końcu... odnalazłem. No urrrwa. Satysfakcja ogromna! "Coś wspaniałego" :D

Chociaż wróć. Posłuchałem i Stacie jednak mi świta ;)
abyaby999 - 17/03/2021 2:07:48
Co do Twojej wrzuty i tego "brzmienia"... Lekko, jak to pop, ale przesłuchałem do końca z powodu tekstu.
Photoblog.PRO pennyroyalcoffee - 17/03/2021 7:47:28
Zapytałam o tę piosenkę, bo nikt jej nie znał z moich znajomych :D To jest akurat taki całkiem sympatyczny rodzaj popu, przyjemnie radiowy. Dla mnie brzmiało to inaczej niż Gosia Andrzejewicz czy kto tam był wtedy w modzie, pewnie dlatego siadło mi na głowę :D

Haha, wysiłek! Mój kolega kiedyś do mnie napisał, bo usłyszał fragment muzyki na filmiku na YT, nagrał go na dyktafon w telefonie (jakość FB, czyli Full Bieda). Po godzinie zastanawiania się w końcu doszłam do wniosku, że brzmią jak Linkin Park, ale że nie byłam ich fanką, to słuchaliśmy po kolei. Co ciekawe na piosenkę "Numb" trafiliśmy chyba za 10 razem dopiero (a to o nią się rozchodziło). Piękne czasy tak teraz myślę.
abyaby999 - 17/03/2021 16:32:17
Tak odnośnie tego "szperania", "wyszukiwania". Czekam z niecierpliwością na więcej tekstów od Ciebie na temat geocachingu, Twoich przygód z tym związanych. Kojarzyłem, że wcześniej o tej zabawie wspomniałaś, mam wolny dzień, to wbiłem na stronę i na mapce odnalazłem w swojej okolicy kilka skrytek. Why not? Wybrałem jedną, przejechałem się, poszperałem bez większej nadziei, że po tylu latach od wrzucenia jeszcze cokolwiek znajdę i... Niespodzianka! Ale to jest frajda! :D
Photoblog.PRO pennyroyalcoffee - 17/03/2021 16:41:09 z telefonu komórkowego
Szykuję się do serii wpisów na ten temat ;)

mateusz4243  - 15/03/2021 21:27:41
Te smartfony to mnie też wkurzają... Zgadzam się z całym Twoim wpisem :)
Photoblog.PRO pennyroyalcoffee  - 15/03/2021 20:44:55
GDZIE JEST MÓJ EMBLEMAT DO JASNEJ ....????????

Najnowsze wpisy

038

 

20.03

 

036

 

chyba 035

 

034

 

033

 

033

 

031

 

Wszystkie wpisy