photoblog.pl
Załóż konto
Dodano: 9 LUTEGO 2024

A good year (2006)

- Piłka meczowa - as, gem, set i mecz !

-Chyba żartujesz * wściekły*, nie musisz tak triumfować Wujku...

- A czemu Ty nie świętujesz Maxi ?

-Bo przegrałem

-Człowiek musi przyjmować swoje porażki z taką wdzięcznością, jak zwycięstwa.

Lepiej dla mnie zatańcz, zatańcz dla starego wuja.

- Przegrałem * tańczy*, przegrałem, przegrałem, hurra.

- Dobrze, a teraz podnieś jeszcze ręce w geście triumfu, postaraj się.

- Dobra robota Wujku, co to za głupota ?

- Zobaczysz Maxi, że człowiek niczego się nie uczy zwyciężając. To porażki wydobywają wiele mądrości. Później zwycięstwo przynosi więcej radości. Przegrywanie jest nieuchronne, ważne, żeby nie wchodziło w krew.

 

Dziś, w zimny lutowy wieczór, przenosimy się do słonecznej, bajecznej Prowansji na południu Francji. Max Skinner jest specjalistą ds. obrotu akcjami. Jego naturalnym otoczeniem jest biznes, intensywne operacje giełdowe, a także pełne wyzwań życie zawodowe. Pewnego razu dowiaduje się, że odziedziczył po swoim zmarłym Wuju Henrym posiadłość oraz winnicę w południowej Francji. Zbiega się to czasowo, z nie do końca trafną akcją giełdową w jego wykonaniu, przez którą może stracić wszystko. Postanawia wyruszyć w podróż do miejsca dziedziczenia.

Kiedy tam dociera, okazuje się, że w tej lokacji czas niemal się zatrzymał& Cisza, brak zgiełku wielkiego miasta, brak presji. Max przechadza się po starej posiadłości i wspomina piękne chwile spędzone z Wujem jako dziecko, oraz lekcje życia, które od niego otrzymywał. Spotyka również znajomą z dzieciństwa - Fanny Chenal. Czy odnajdzie się w nowym miejscu ?

 

Film, to lekka i przyjemna, angielsko- francuska komedia romantyczna, przypominająca zarazem, co w życiu tak naprawdę się liczy. Świetna muzyka, retrospekcje głównego bohatera, dobry humor, lubię do niego wrócić raz na jakiś czas :). Polecam serdecznie na weekend.

 

Film dostępny na CDA.

Komentarze

Photoblog.PRO anngod1421 P.S. Dobry fragment wybrałeś ;)
09/02/2024 22:14:57
Photoblog.PRO matt9 A dziękuję ;)
10/02/2024 0:09:06
Photoblog.PRO anngod1421 Właśnie miałam Ci pisać, że obejrzałam Konesera, ale pisze, że nie mogę wysłać wiadomości bo mam status juniora (?) A ten akurat widziałam, świetny :)
09/02/2024 19:49:55
Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika matt9.