U[b]dzielenie zwięzłej odpowiedzi na pytanie o miłość prawdziwą jest zadaniem bardzo trudnym. Tylko nieliczni twierdzili, że to uczucie, którego nie da się opisać. Co dziesiąty Polak nie potrafił udzielić odpowiedzi na to pytanie. Jedynie 2 proc. badanych zaprzeczało istnieniu miłości bądź wskazywało na jej negatywne strony, nazywając ją głupotą.
Nieco więcej osób podkreślało, że miłość jest dla nich wszystkim, że stanowi sens życia i jest równoważna z samym życiem, albo przynajmniej dodaje chęci do życia i sprawia, że staje się ono lepsze. Najczęściej jednak prawdziwa miłość kojarzy się badanym z tym, co przez wielu uważane jest za podstawę udanego związku. Prawie 1/3 utożsamia ją przede wszystkim z zaufaniem, lojalnością, uczciwością wobec partnera i wynikającym z tego poczuciem bezpieczeństwa.
6 proc. ankietowanych wskazało na wierność jako cechę prawdziwej miłości. Dla 14 proc. badanych nieodłącznym atrybutem tego uczucia jest szacunek, a dla kolejnych 8 proc. zrozumienie potrzeb drugiej osoby i akceptacja.
Prawdziwą miłość definiowano też jako przyjaźń. Część osób uważa, że miłość to przede wszystkim wzgląd na dobro kochanej osoby, co objawia się konkretną i bezinteresowną pomocą, życzliwością, zapewnieniem opieki. 6 proc. badanych twierdzi, że w takim dążeniu nie powinno być granic - należy poświęcić dobro własne lub nawet całe swoje życie dla osoby, którą się kocha. Według nich prawdziwa miłość to pełne oddanie.
Co dziesiąty badany uważa, że prawdziwa miłość realizuje się we wspólnocie, związku, byciu razem z kochaną osobą. Co dziewiąty zaś określa tę wspólnotę jeszcze ściślej - jako rodzinę. Według tych osób prawdziwa miłość to taka, która znajduje swój wyraz w małżeństwie, posiadaniu dzieci, miłości do wnuków. Po 7 proc. ankietowanych twierdzi, że dla prawdziwej miłości ważne jest, by była wzajemna, oraz że jest to uczucie, które prowadzi do zgody, spokoju, życia w harmonii. Mniejsza grupa uznaje prawdziwą miłość za uczucie "na dobre i na złe" - niezależne od okoliczności[/b].
pozdro dla was
:):):)