Photoblog.pl

Załóż konto

everything

Dodane 28 PAźDZIERNIKA 2020
Wyświetleń: 407

"Ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął i uporczywie go nie ma." W. Szymborska

Czym jest dla Was bezpieczeństwo? Czym jest wewnętrzny spokój? Jaki jest przepis na szczęście?

Każdy z nas marzy o tym, żeby w życiu być szczęśliwym, bezpiecznym i czuć spokój. No tak, to przecież oczywiste. Hm... ale czym tak naprawdę jest szczęście? Dla jednych to spełnianie się zawodowo. Dla innych to znalezienie miłości, a jeszcze inni uważają, że szczęście to po prostu przyjaźń. Powiem Wam szczerze, że kiedyś szczęściem były dla mnie chwile, ludzie, zabawa, wyjścia, wszystko to co działo się wokół mnie. Więc z biegiem czasu - co tak naprawdę się zmieniło? Ludzie poodchodzili, imprezy przestały mnie interesować, na wyjście gdziekolwiek nie zawsze jest ochota i już nie wierzę w wiele rzeczy, w które kiedyś wierzyłam.

Nasuwa się kolejne pytanie: "W takim razie nie jesteś szczęśliwa?". Przez wiele sytuacji, momentów zdałam sobie sprawę, że szczęście to coś ulotnego. To radość, która mija. To coś co nie jest w stanie trwać wiecznie. To coś do czego dąży się latami, a nie zawsze nas spotyka. To docenianie tego co się ma w danej chwili. To jeden przyjaciel. Czasami to uśmiech, który musimy dać sami sobie, żeby się nie poddać. To empatia, która jest w nas głęboko. To wiara i nadzieja. To życie bez chorób. To wiedza, którą możemy przyswajać.

Czy jestem szczęśliwa? Myślę, że w tej chwili mam niesprzyjający okres w życiu, więc ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Czasami brakuje mi wiary i nadziei na lepszy dzień, a czasami po prostu staram się uśmiechnąć i wierzyć w to, że ten dzień będzie moim dniem.

Kochani! Życzę Wam cudownego dnia!

Chwili spokoju, w tym dość specyficznym czasie.

Pozdrawiam N.